Carlos transferi önümüzü açtı

Carlos transferi önümüzü açtı.11293
  • Giriş : 20.06.2007 / 13:52:00

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Adnan Polat, ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin Roberto Carlos'u transfer etmesini olumlu karşıladı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Yabancı futbolcular, Türkiye’ye gelmekte tereddüt ediyorlar. Roberto Carlos transferi sonrası bu tereddütleri ortadan kalkacaktır."

Sahibi olduğu seramik (Ege Seramik) şirketinin Samsun bayisinin açılışına katılan Galasataray İkinci Başkanı Adnan Polat çarpıcı açıklamalarda bulundu. Galatasaray’ın transfer çalışmalarına değinen Polat, Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos’a da övgüler yağdırdı. Bu yıl takımda ciddi bir değişiklik ve yenileme düşündüklerini bunu da büyük ölçüde yaptıklarını söyleyen Adnan Polat, “Bitirdiğimiz transferlerden sadece 4’nü kamuoyu ile paylaştık. Diğerlerini de bitirmemize rağmen açıklamadık. Önümüzdeki günlerde bu isimleri de açıklayacağız” dedi.

POLAT: LINCOLN BİRAZ SONRA BİLE BİTEBİLİR

Schalke 04'ün Brezilyalı yıldızı Lincoln'un transferiyle ilgili görüşmelerin devam ettiğini dile getiren Adnan Polat, bu trransferin bugün veya yarın netleşeceğini ifade etti.

Lincoln'un Galasataray'a gelmek istediğini ve bunu kulübü Schalke'ye deklare ettiğini vurgulayan tecrübeli yönetici, "Schalke doğal olarak oyuncusunu ucuza vermek istemiyor. Bizde daha ekonomik ve hesaplı almaya çalışıyoruz. Bu transfer biraz sonra bile bitebilir" diye konuştu.

"CARLOS TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ AÇTI"

Basında yer alan Rommedahl, Lima, Biano gibi oyunculardan haberi olmadığını iafede eden Polat, bu haberleri yalanlarken, bitirdikleri transferleri açıklamak istemediğini söyledi.

Fenerbahçe’nin renklerine bağladığı Roberto Carlos’un Türkiye’nin önünü açtığını kaydeden Polat, "Lincoln bence çok önemli bir futbolcu, büyük bir yıldız. Özellikle de genç bir oyuncu. Roberto Carlos isim olarak ve kariyer olarak dünya futbolunda çok önemli bir isim. Fenerbahçe takımına hayırlı olsun. Fenerbahçe’ye katkılarını ancak lig başladığında görebileceğiz. Ama bana göre Carlos’un şöyle bir konuda faydası oluyor. Roberto Carlos ismi çok büyük. Çok önemli yabancı futbolcular Türkiye’ye gelmekte tereddüt ediyorlar. Roberto Carlos’un isminin Türkiye ile anılacak olması nedeniyle bu tereddütlerin de ortadan kalkacağını düşünüyorum" dedi.

FENERBAHÇELİ ÇOCUĞU SEVDİ

Fenerbahçe maçında yaşananlardan dolayı verilen 5 maçlık seyircisiz oynama cezasına yaptıkları itirazın Tahkim Kurulu'nda görüşüldüğünü, kararın ardından bir açıklama yapacağını söyleyen Adnan Polat, yanına gelen Yasin Güler adındaki bir çocuğun saç stiline bakarak, "Lincoln’un saçı gibi mi" diye sordu. Daha sonra çocuğun kolundaki Fenerbahçe bilekliğini görünce "Bu ne böyle" diyerek takıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious