Carlos'a su müjdesi!

Carlos'a su müjdesi! .10003
  • Giriş : 13.11.2007 / 08:38:00

Yardımcı hakem Hüseyin Fidan'ın yüzüne su atan Brezilyalı oyuncu, hakem Oktay Demiray tarafından rapor edilmediği için ceza almaktan kurtuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kayserispor- Fenerbahçe maçının bitiminde yüzüne su attığı gerekçeksiyle Roberto Carlos'un uzattığı eli sıkmayan yardımcı hakem Hüseyin Fidan'ın söz konusu eylemi rapor etmediği öğrenildi.


Maçın ikinci yarısında elindeki su şişesini arkaya doğru boşaltan ve o sırada hemen yanında bulunan yardımcı hakem Fidan'ın üzerine döken Corlos'un bu eylemi raporlara geçmediği için Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, Brezilyalı oyuncu hakkında herhangi bir cezai işlem yapamadı. Ancak kurul, yayıncı kuruluştan olayın görüntülerini isteyerek incelenmesine karar verdi.
Federasyon yetkilileri hakemin bizzat içinde olduğu ve yaşadığı bir olayı rapor etmemesi durumunda hukuken bir yaptırım uygulanmasının mümkün olmadığı bildirilirken, maç sonrası Brezilyalı oyuncuya tavır koyan Fidan'ın yaşadığı çelişki şaşkınlıkla karşılandı.


Bilindiği gibi bugüne kadar yapılan uygulamalarda PFDK hakemin görmediği pozisyonlarda meydana gelen disiplin olayları için görüntüleri kullanarak ceza veriyor, hakemin gördüğü halde ise rapor etmediği olayları değerlendirmeye almıyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious