Carlos'tan önemli açıklamalar

Carlos'tan önemli açıklamalar.17467
  • Giriş : 04.06.2008 / 12:03:00

Fenerbahçe'nin yıldızı Roberto Carlos, sol dizindeki sakatlığı nedeniyle tedavisini sürdürdüğü Brezilya'dan sarı lacivertli taraftarlara önemli mesajlar gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, Şampiyonlar Ligi'nde ortaya koydukları performansla güçlerini ispatladıklarını belirtti.

Roberto Carlos, Fenerbahçe dergisinin Haziran ayı sayısında yer alan açıklamasında, geride kalan sezonun değerlendirmesini yaparken, özellikle Şampiyonlar Ligi'nde elde edilen başarının önemini vurguladı ve gelecek sezonun çok farklı olacağını kaydetti.

Başarı kriteri olarak öncelikle Şampiyonlar Ligi'ni değerlendireceğini anlatan Brezilyalı yıldız, ''Çünkü Şampiyonlar Ligi, kulüpler düzeyinde dünya üzerindeki belki de en önemli ve zor turnuva. Fenerbahçe geçtiğimiz sezon bu turnuvada çeyrek finale kadar yükselerek en iyi 8 takım arasına girdi. Yarı finali, ondan sonra gelebilecek olan finali, sakatlıklar ve bana göre biraz da tecrübe yetersizliği nedeniyle yitirdi. Fenerbahçe, başarının en değerli olduğu platformda, en iyi yerlere gitti ve daha da ileriye gidebileceğini gösterdi. Bu çok önemli bir gösterge. İnanıyorum ki Fenerbahçe, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde geçen sezon çıktığı yerden daha da ilerilere gidecek. Fenerbahçe'de bu güç ve istek var'' dedi.

-''LİGDE KAÇAN ŞAMPİYONLUK KAZA''-

Turkcell Süper Lig'de ezeli rakipleri Galatasaray'a kaptırdıkları şampiyonlukla ilgili, ''Ligde şampiyonluğumuzu kaybetmemizi ben bir iş kazası olarak görüyorum. Futbolda bu tip şeyler vardır'' diyen Roberto Carlos, şöyle devam etti:

''Şimdi basit olarak düşündüğümüzde, uluslararası alanda, Şampiyonlar Ligi'nde İnter, PSV Eindhoven, Sevilla, Chelsea gibi takımları bariz üstünlükler kurarak yenmiş bir Fenerbahçe'nin, Türkiye ligini rahatlıkla şampiyon kapatması gerektiğini düşünebilirsiniz. Bu en kolay düşünme metodudur ve düz mantıktır. Ancak Futbol bundan başka bir şeydir. Bence Fenerbahçe bu sezon bir kaza sonucu ligi kaybetti. Ama en azından Şampiyonlar Ligi'ne yeniden katılma şansını yakaladık. Bence bu sonuç da önemli ve bizi asıl hedefimize götürecek olan bir basamak.''

-''TARAFTARIMIZI ÖNÜMÜZDEKİ SEZON ÜZMEYECEĞİZ''-

Gelecek sezon için oldukça iddialı konuşan Roberto Carlos, sarı-lacivertli taraftarlara yeni sezonun çok farklı geçeceği mesajı yollayarak, ''Taraftarımızı önümüzdeki sezon üzmeyeceğiz'' dedi.

Yeni sezonun çok farklı olacağını anlatan Brezilyalı oyuncu, ''Fenerbahçe ligi kesinlikle şampiyon olarak bitirecek. Türkiye'deki bir başka hedef olan Fortis Türkiye Kupası'nı da kazanacağız ve Şampiyonlar Ligi'nde daha ileri gideceğiz. Üç kulvarda da başarılı olacağız. Çünkü hatalarımızdan ders aldığımızı sanıyorum. Ben de Fenerbahçe'nin bu hedeflere ulaşması için elimden geleni yapacağım. Gelecek sezon tecrübe ve gücümü, takımım Fenerbahçe'nin bu hedeflere ulaşması için kullanacağım. Bunun için bir an önce iyileşmem gerekiyor'' ifadelerini kullandı.

-SAKATLIĞININ DURUMU-

Sol dizindeki sakatlığı nedeniyle tedavisini Brezilya'da sürdürdüğünü anlatan Roberto Carlos, bir an önce iyileşip, kamp dönemine yüzde 100 hazır bir şekilde girerek, sarı-lacivertli taraftarların önüne çıkmak için sabırsızlandığını kaydetti.

Taraftarlara verebileceği daha çok şey olduğunu düşündüğünü belirterek, taraftarların da buna inanmasını isteyen Brezilyalı yıldız, tedavisiyle ilgili şu bilgileri verdi:

''Şu an iyiye gidiyor diyebiliriz. Burada sakatlığımla ilgili küçük bir operasyon geçirdim. Kolumdan alınan kan, sakat olan sol bacağıma enjekte edildi. Doktorlar, bu operasyonun iyileşme sürecini hızlandıracağını söyledi. Ben de bundan mutluyum. Ayrıca kendi evimde yeni bir aletle özel çalışmalar yapıyorum. Bu da tedavi sürecini hızlandırıcı bir çalışma.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious