Carlos'un büstü yapılacak

Carlos'un büstü yapılacak.17467
  • Giriş : 26.02.2008 / 11:10:00

Fenerbahçe fanatiği Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalı 4. sınıf öğrencisi Sedat Çalımlı, taraftarı olduğu Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın ardından ünlü futbolcusu Robert

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

26 yaşındaki fanatik öğrenci Çalımlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Roberto Carlos'u çok sevdiğini, ancak saçsız olmasının büstü yaparken kendisini zorladığını söyledi.

Çalımlı, büstün yapımına 2 hafta önce başladığını ve elinde yeterince görsel ögenin olmamasının da işini zorlaştırdığını ifade ederek, şöyle konuştu:

''Büstü yapabilmek için Roberto Carlos'un kafasının her açıdan çekilmiş fotoğraflarına ihtiyacım oldu. Elde ettiğim tüm fotoğraflarda Carlos'un kafasının sadece ön ve yan taraftarını gördüğüm için arka tarafını yaparken zorluk çektim. Onun için kendi saçımı kestirdim ve kafamın arka tarafının fotoğraflarını çekip ona göre büstün arka tarafını benzetmeye çalışıyorum.''

Sedat Çalımlı, kız arkadaşının saçını kestirmesini hiç istemediğini belirterek, ''Bana 'saçını kestirirsen ayrılırız' demişti, buna rağmen Fenerbahçe ve Roberto Carlos sevgisi ile saçlarımı kestirdim ve kız arkadaşımla da görüşmemeye başlamadım'' dedi.

-AZİZ YILDIRIM'IN DA BÜSTÜNÜ YAPMIŞTI-

Çalımlı, Mersin Üniversitesi (MEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü 3. sınıf öğrencisi olduğu 2006 yılında, Aziz Yıldırım'ın da heykelini yaptığını, ancak tüm girişimlerine rağmen ona ulaşamayınca büstünü teslim edemediğini bildirdi.

Aziz Yıldırım'ın büstüyle ilgili haberler gazetelerde çıkınca Fenerbahçe İdari İşler Müdürü İmadettin Tezcaner'in kendisini aradığını ve büst hakkında bilgi aldığını belirten Çalımlı, o günden buyana hiç kimsenin büstü almak için girişimde bulunmadığını ve bundan derin üzüntü yaşadığını söyledi.

Aziz Yıldırım'ın büstünün, Fenerbahçe renkleriyle süslü evinde, yatağının başucunu süslediğini anlatan Çalımlı, ''Ne olursa olsun Yıldırım ve Carlos'un büstünü kendilerine vermekten asla vazgeçmeyeceğim. Bunun için sürekli uğraş verip, bu işin peşini bırakmayacağım'' diye konuştu.

-SIRADA ALEX VAR-

Çalımlı, Carlos'tan sonra Alex'in büstünü yapacağını, ardından takımın ilk 11'inin tamamının büstünü ve rölyefini yapmayı planladığını anlattı.

Fanatik öğrenci, bugüne kadar ulaşamadığı Aziz Yıldırım ile Roberto Carlos'a büstlerini birlikte teslim edeceği günün hayalini kurduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious