Carlos'un füze gibi şutları

Carlos'un füze gibi şutları.20446
  • Giriş : 25.04.2008 / 11:58:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 12:09:47

FIFA'nın yayın organından F. Bahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos'a büyük övgü: ''Hız, dikkat, stil ve kavis açısından değerlen-dirirsek, Carlos'dan başkası sert şut atamaz''

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) internet sitesindeki forumda, ''En sert şutu Roberto Carlos atar'' denildi.

FIFA'nın yayın organında açılan, ''En sert şutu kim attı?'' konulu forumdan derlediği bilgiye göre, Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos için ''Hız, dikkat, stil ve kavis açısından değerlendirirsek, Carlos'dan başkası sert şut atamaz'' ve ''Carlos'un sol ayağıyla attığı şut roketatar gibi'' yorumları yapıldı.

Forumda dün akşam saatlerine kadar yer alan 156 yorumun yarısından çoğunda Roberto Carlos'un adı geçerken, Arjantinli Gabriel Batistuta, Barcelonalı Samuel Eto'o ile Liverpoollu John Arne Riise ve Steven Gerrard da sert şut atan futbolcular arasında sayıldı.

FIFA'nın forumunda, Carlos'un özellikle 1998 Dünya Kupası öncesinde Fransa'yla yapılan dostluk maçında frikikten attığı gole övgüler yağdı.

ABD'li bir futbolsever, dünyadaki her kalecinin, bu soruyu Roberto Carlos olarak cevaplayacağına emin olduğunu belirtirken, Sri Lanka'dan Shukry rumuzlu bir yorumcu da ''En iyi ve sert şutu kimin attığı tartışılmaz. Hız, dikkat, stil ve kavis açısından değerlendirirsek, Carlos'dan başkası sert şut atamaz'' dedi.

Fransız bir sporsever, ''şut'' sözcüğünü duyduğunda aklına 3 ismin geldiğini, bunların da Batistuta, Alman Schwarsteinger ve Roberto Carlos olduğunu söylerken, ''Bu adamların ayaklarında yıldırım var. Önlerine gelen topu yakıyorlar'' yorumunu yaptı.

ABD'li bir yorumcu ise tecrübeli oyuncunun Fransa'ya sol ayağıyla attığı şutun, roketatar gibi olduğunu dile getirirken, birçok yorumcu da kendisine ''kesinlikle'', ''şüphesiz'' gibi ifadelerle destek verdi.

Hollanda'dan bir taraftar da ''Roberto Carlos'un fotoğrafına bir bakın. Kasları nasıl da gelişmiş. Hele siz 30-40 metre öteden attığı golü gördünüz mü?'' sözleriyle foruma katkı sağladı.

''Barber'' rumuzlu bir yorumcu da Roberto Carlos'un şutunun, F-18'in kanadını parçalayabileceğini iddia etti.

Leonardo adlı bir sporsever de Carlos'un 10 yıl önce en iyi olduğunu, ancak tahtını son 3 yıldır Lyonlu Juninho'ya kaptırdığını ifade etti.

Kanadalı bir yorumcu ise Carlos'un şimdiye kadarki en sert şutu attığını, onunkinden daha güçlü bir şut görmediğini söyledi.

Meksikalı Mohito da dünyada Roberto Carlos'un, Meksika'da da Nacho Ambriz'in en sert şut attığını kaydetti.

İngiliz bir kaleci ise ''Carlos bana şut atmaya çalışsa, kaçarım'' dedi.
AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious