Carlos'un miadı dolmuş

Carlos'un miadı dolmuş.13067
  • Giriş : 10.06.2007 / 16:50:00

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Disiplin Kurulu Üyesi Remzi Kazmaz, Türk futbolunun iyi durumda olmadığını belirterek, "Roberto Carloslar'ı getirerek Türk sporunu kurtaramayız. Roberto Carlos'un miadı dolmuş" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla'nın Bodrum ilçesinde kurucusu olduğu Kazmaz Hukuk Bürosu'nun 20. yıl kutlamasına katılan Remzi Kazmaz, Türk futbolunun iyi durumda olmadığını, geçen sezonun Türk futboluna bir şey kazandırmadığını belirterek "Başta takım yöneticileri olmak üzere özellikle seyircilerin yaratmış olduğu bu terör ortamında spordan daha çok düşmanlık tohumları ekildi. Bu yıl dostluk ve barış adına hiçbir şey yaşanmadı. Disiplin Kurulu'nun saha içi ve saha dışı olaylara vermiş olduğu ağır cezalar bile caydırıcılık yapmadı. Ben, verilen cezaların caydırıcı olacağına inanmıyorum. Sporda seyircilerin anlayışı değişmediği müddetçe, spor kulüplerinin yöneticileri o makamları bir rant elde etmek amacıyla kullandığı müddetçe, kesinlikle ama kesinlikle sporda bir adım öne gidilemez. Sporda ilerleyebilmemiz için başta spor yasası değiştirilmeli ve spor kamuoyu bilinçlendirilmelidir" dedi.

Türk sporunda ilerleme sağlanabilmesi için alt yapıya önem verilmesi gerektiğini anlatan Kazmaz, sözlerini şöyle tamamladı: "Dışarıdan Roberto Carloslar'ı getirerek Türk sporunu kurtaramayız. Türk sporunun alt yapısında yüzlerce Roberto Carlos var. O nedenle alt yapıya önem vermeliyiz. Spor kulüplerine, spordan anlayan ve sporu seven insanlar yönetici olmalı. Şu an işlevi olmayan spor yasasını baştan sona değiştirmeliyiz ki, sporu bir nebze olsun kurtaralım. Yoksa bu yıl yaşadıklarımızı önümüzdeki yılda yaşamak zorunda kalacağız. Roberto Carlos gibi değerli oyuncular zaten miladını doldurmuş Avrupa'da. Onlarla değil, Arda gibi Tuncay gibi alt yapıdan yetişen oyunculara önem vererek Türk sporunu kurtarabiliriz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious