Carlton Oteli ihalesi ertelendi

  • Giriş : 03.04.2007 / 00:00:00

TMSF'nun satışa çıkardığı Toprak Grubu'na ait eski Carlton Oteli arsasının bugün yapılması planlanan ihalesi, katılım olmaması sebebiyle 10 Nisan'a ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)'nin satışa çıkarması ile muhammen bedeli 49 milyon 562 bin 613 YTL olarak belirlenen Toprak Grubu'na ait 4 parselden oluşan Carlton Oteli arsası, Sarıyer Yeniköy'de, Sait Halim Paşa Yalısı yanında yer alıyor.

Konum olarak İstanbul'un en prestijli bölgesinde bulunan ve İstanbul boğazı boyunca uzanan sahil yolu ile ulaşımı olan gayrimenkulün toplam arsa alanı 6 bin 674 metrekare. Gayrimenkulün çevresinde Sait Halim Paşa Yalısı'nı yanısıra Ayanikola Kilisesi ve bitişik nizam konutlar bulunuyor.

Satışa çıkarılmasının ardından yatırımcılar tarafından yoğun ilgi gören gayrimenkul, muhammen değerinin yüzde 75'inden az olmamak, satış masraflarını ve rüçhanlı alacakları karşılamak kaydıyla en çok artırana ihale edilecek. Katılım olmaması sebebiyle 10 Nisan'a ertelenen ihale aynı adres ve saatte gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious