Çarpıcı iddia!

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

rehberlikportali.com adlı eğitim ve rehberlik sitesi çarpıcı bir iddiada bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Söz konusu sitede yer alan yorum ve eleştiri haberine göre AVEA, 10 yıl boyunca kurum içi sınırsız konuşma vaatleri ile milyonlarca memura sabit giderli hat sattı ama müşterilerine duyurmadan bunu ücretlendirdi.

Rehberlikportali.com sitesi yöneticilerinin ana sayfadan duyurduğu iddiada şu ifadelere yer verildi: “AVEA, kasım ayından itibaren geçerli olmak üzere sessiz ve sedasız aldığı bir kararla tüketicisini haberdar etmeden ilk etapta MEB ve Emniyet Genel Müdürlüğü mensuplarının görüşmelerine sınırlandırma getirmiştir. Bu sınırlandırmaya göre, MEB ve Emniyet mensupları aylık 1000 dakika sonrası görüşmelerde, dakikası avea hatlarıyla görüşme bedeli üzerinden faturalandırılacaktır. Görülen o ki; müşterinin veli nimet olduğu anlayış, yerini müşteriyi yontulacak kaz gibi algılamaya dönüşmüştür. Müşteri memnuniyeti, sezdirmeden tüketiciyi yontmak olarak uygulanmaya başlanmıştır. Burada önemli olan 1000 dk. Ya da bu süreyi aşıp aşmamak değildir. Burada asıl unsur tüketicinin tam manasıyla, çok afedersiniz ama “enayi” yerine koyulmasıdır. Zira;

— İlgili kurumun 10 yıl boyunca sınırsız konuşulacağı söylemleriyle sattığı ürüne sınırlama getirmesi, ticari ahlakla bağdaşmamasının ötesinde aldatma hatta yalancılıktır.

— Tüketiciye hiçbir bilgilendirme yapmadan farklı bir tarifeye geçilmesi sözleşme metni ne içerirse içersin her şeyden önce tüketici haklarına aykırıdır ve hukuk dışıdır.

— Bu aldatmaca ve dalavereler tüketiciye karşı saygısızlık bir yana, tüketiciyi aşağılama ve dolayısıyla tüketiciye karşı açık bir hakarettir.

Eğer bu haksız uygulamaya en bilinçli diyebileceğimiz tüketiciler de haklı tepkilerini gösteremez ve ilgili kuruma haddini bildiremezse, korkarız ki, Türkiye”de tüketiciye hatta insan saygı aşağıların da aşağısına düşecektir… Unutmayınız ki bu hareketin sonucu, bu ve benzeri kurumlar için örnek teşkil edecektir. Bu metin, haklı mücadeleye açık bir davettir… “Ben Kaz Değilim” kampanyamıza katılarak, onurunuzun ve haklarınızın ayaklar altına alınmasına izin vermeyiniz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious