Çarpıcı iddia: Örgütün sol kanadı çökertiliyor

Çarpıcı iddia: Örgütün sol kanadı çökertiliyor.9368
  • Giriş : 22.03.2008 / 10:00:00

'Ergenekon'un Çöküşü 1' ve 'Ergenekon'un Çöküşü 2' kitaplarının yazarı Zihni Çakır, "Ergenekon'un sol kanadı da çökertiliyor." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazdığı kitaplarla birçok ilişkinin çözülmesine katkıda bulunan Çakır, bir süredir Ergenekon'u sağ ve sol kanat olarak ikiye ayırıyordu.

Veli Küçük ekibinin sağ kanat olduğunu öne süren Çakır, "Asıl dikkat edilmesi gereken güç sol kanat. Çünkü sağ kanat operasyonel gücü temsil ederken sol kanat asıl teorisyen sınıfın olduğu ayaktır." diyordu. Doğu Perinçek, İlhan Selçuk ve Kemal Alemdaroğlu'nun gözaltına alınmasını bu nedenle anlamlı bulan yazar, şunları söylüyor: "Ergenekon terör örgütünün sadece operasyonel bir kanat tarafından kurgulanmadığını, teorisyen sol bir kanadının olduğunu hep ifade etmiştim. Bu operasyon, Ergenekon terör örgütünün deşifre sürecinde sol kanadına da ulaşılabildiğini gösteriyor." Gözaltıların AK Parti'ye açılan kapatma davasıyla ilgisi olmadığını savunan Çakır, bunun Ergenekon soruşturmasının doğal süreci içerisinde cereyan ettiğini vurguladı. "Operasyonlar, bugünkü gözaltılardan çok daha fazla ses getirecek isimlerle devam edecek." öngörüsünde bulunan Çakır, sonuna kadar gidilmemesi halinde Ergenekon denilen yapının çözülmesinin ve tasfiye edilmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious