Çarşaf açılımı gündemi değiştiriyor

Çarşaf açılımı gündemi değiştiriyor.8608
  • Giriş : 04.03.2009 / 01:45:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 14:59:16

CHP'de çarşaf provokasyonu çıkartan ama aslında açık olan kadının şok bağlantıları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


CHP otobüsüne çarşafla binince yaka paça indirilip, tartaklanan ve çarşafı açılan kadın aslında çarşaflı değil. Üstelik de CHP'li. Kıymet Özgür isimli kadın, olaydan sonra bütün televizyon kanalları ve gazetelere konuşup, yaptığının bir 'samimiyet testi' olduğunu, CHP'nin çarşaf açılımının oy için yapıldığını ispat için bunu yaptığını, Baykal'ın aslında çarşafı istemediğini göstermek istediğini ve bunu ispatladığını söylüyordu. CHP'nin çarşaf açılımında samimi olmadığını rakip partilerden birinin ispat çabasına girmesi anlaşılabilirdi. Ancak bir CHP'li üstelik de CHP'den milletvekili adayı olacak kadar ileri düzeyde bir CHP'li bunu neden yapmış olabilirdi?

Üstelik kendisini tartaklatacak kadar gerilimi yükseltmesi ve kendi partililerinin kamuoyundan sert tepki almasına neden olmasını bir CHP'li neden yapar?

ADD VE RUHAT MENGİ'YLE SAMİMİ

Kıymet Özgür, CHP'den İstanbul 2. Bölge 4. Sıra Milletvekili aday adayı olmuştu. Ayrıca kendisi bir CHP üyesi… Haberimizin içinde Kıymet Hanımın seçim çalışmaları sırasında hazırladığı pankartı ve CHP üye kimlik kartını görüyorsunuz. Peki bir CHP'li partisini üstelik seçim öncesi neden böylesine zor durumda bırakır?

İŞTE ÇARŞAFLIYA SALDIRI ANI

IFrame

Bu olayı anlamak için Vatan Gazetesi'nin bir süredir sürdürdüğü kampanyayı hatırlamakta fayda var. Vatan Gazetesi, ilginç biçimde CHP'li Mehmet Sevigen hakkında yolsuzluk kampanyası başlatmış ve sonunda Sevigen partisindeki görevlerden istifa etmek zorunda kalmıştı. Sevigen istifa ederken, Vatan Gazetesi'nin kurucusu Zafer Mutlu'nun Bakırköy Belediye Başkan Adayı'yla ilgili isteğini yerine getirmediği için hakkında bu yayınların yapıldığını iddia etmişti.

CHP, daha doğrusu Baykal bu olayda oldukça zor durumda kalmıştı. Şimdi de Baykal'ı zor durumda bırakan ve çarşaf açılımının hikaye olduğunu ispata çalışan Kıymet Özgür ortaya çıktı.

Kıymet Özgür'ün bağlantılarına bakınca da ortaya ilginç bir tablo çıktı. Kıymet Özgür, ADD'yle sıkı irtibat halinde. Ergenekon Tutuklusu Org. Şener Eruygur'un Başkanı olduğu ADD, çarşaf açılımına sert tepki göstermişti. Hatta ADD adına Cumhuriyet Mitinglerini organize eden Necla Arat, şimdi milletvekili olduğu CHP'de çarşaf açılımına en sert tepkiyi koyan isimdi. Genel Başkanı Baykal'a bayrak açmıştı.

Kıymet Özgür'ün ikinci bağlantısı ise Vatan Gazetesi yazarı Ruhat Mengi… Sevigen'i infaz eden Vatan'ın şimdiki hedefinin çarşaf açılımının mimarı olan Gürsel Tekin olduğu anlaşılıyor.

Kıymet Özgür'ün binip provoke ettiği CHP otobüsünde CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin vardı. Tekin olaydan hemen sonra yaptığı açıklamada, Kıymet Özgür'ün CHP üyesi olduğunu neden böyle bir olaya başvurduğunu anlamadığını söylemişti.

Vatan Gazetesi ve ADD, Baykal'a doğru ilerleyen bir operasyon yürütüyor… CHP'yi çarşaf veya benzeri başka bir açılım yapamayacak halde statükocu çizgide tutmak isteyen bu oluşum, parti içi provokasyonlara başlamış durumda. Baykal için alarm zilleri çalıyor…

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*