Çarşaf çok ilkel ama rozet takarım

Çarşaf çok ilkel ama rozet takarım.13669
  • Giriş : 21.12.2008 / 17:44:00

DSP İzmir İl Başkanı Sökmen'in Kamer Genç ile ilginç çarşaf tartışması... Sökmen, ''CHP'ye oy veririm diyen" Genç'e çarşafa rozet takma olayını hatırlatarak şu soruyu sordu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, ''Madem 'memleketi bölmek istemiyoruz' diyorsunuz silahlı eyleme ne gerek var. Demokratik mücadele var, gelmişsiniz Meclis'e buyurun...'' dedi.

Genç, Dokuz Eylül Cumhuriyet ve Demokrasi Platformu'nca Fuar İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde düzenlenen toplantıya konuşmacı olarak katıldı.

Emperyalist güçlerin Türkiye'yi yıkmak için Atatürkçülüğü yıkmak istediklerini savunan Genç, ''Atatürkçülüğü yıkmak için de Orduyu yıkmak istiyorlar'' şeklinde konuştu. Genç, şunları kaydetti:

''ülkenin en büyük sıkıntısının silahlı eylemler olduğunu'' ifade ederek ''Kanı durdurmanın tek yolu silahı alıp dağa çıkanların silahını bırakması. Madem 'memleketi bölmek istemiyoruz' diyorsunuz silahlı eyleme ne gerek var. Demokratik mücadele var, gelmişsiniz Meclis'e buyurun.''

Toplantının ardından DSP İzmir İl Başkanı Özdemir Sökmen, Genç'e ''CHP'ye oy veririm diyorsunuz. Biz çarşafa rozet takan bir partiye nasıl oy vereceğiz'' diye sordu.

Genç buna karşılık, ''Çarşaf çok ilkel, orta çağdan kalma bir giyim tarzı. Ama maalesef Anadolu'da bir gerçek var, kadınlar o kıyafetle geziyor. Rozet takmak çarşafı benimsemek anlamına gelmez. 'Sen çarşaflısın, sana rozet takmam' diyemezsin'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*