Çarşafların arasında 40 kilo eroin

Çarşafların arasında 40 kilo eroin.11523
  • Giriş : 07.07.2009 / 11:07:00

Kocaeli ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda yurt dışına gönderilmek üzere çarşaflarının arasına gizlenmiş 40 kilogram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 6 ay süren istihbarat çalışması sonucunda yurt dışından temin edilen eroinin Türkiye üzerinden batı ülkelerine gönderileceği bilgisini aldı.

Bunun üzerine polis ekipleri, uyuşturucuyu saklamak ve paketlemek için kiralandığı belirlenen Kocaeli ve İstanbul'daki iki eve eş zamanlı operasyon düzenledi.

İstanbul'daki evde yurt dışına gönderilmek üzere paketlenmiş, çok sayıda çarşafın arasına birer kiloluk paketler halinde gizlenmiş 40 kilogram eroin ele geçiren ekipler, A.D. (64) ile söz konusu ülkeden eroini almak üzere geldiği belirlenen Y.E'yi gözaltına aldı.

Uyuşturucu madde kaçakçılığı ve dolandırıcılık suçlarından sabıkası olduğu öğrenilen zanlılar, Kocaeli Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesine sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*