Çarşı feshedilmeye karşı!

Çarşı feshedilmeye karşı!.20220
  • Giriş : 02.06.2008 / 11:57:00

Beşiktaş'ın efsane taraftar grubu olan Çarşı'nın,kendini feshetme kararından sonra, Facebook'ta binlerce kişiden oluşan "Çarşı kapanmasın" grupları oluşturuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yaptıkları tezahüratları,besteledikleri şiirler,şarkılar ve maçlarda açtıkları anlamlı pankartlarla adından sıkça söz ettiren ve rakip taraftarlardan bile alkış alan Beşiktaş'ın efsane taraftar grubu olan Çarşı'nın,kendini feshetme kararından sonra, Facebook'ta binlerce kişiden oluşan "Çarşı kapanmasın" grupları oluşturuldu.

Taraftarlar sanal alemde oluşturdukları gruplarla Çarşı'nın kapatılmasına tepki gösteriyor.

Beşiktaş Kültür Merkezi'nde Çarşı grubu için yapılan "Asi Ruh" filminin galasında konuşan Çarşı grubunun lideri Alen Markaryan , Çarşı'nın kendini feshettiğini ve artık Çarşı diye bir grup olmadığını ve Çarşı'nın Beşiktaş Kulübü'nün önüne geçtiği eleştirilerinden yakındıkları için feshetme kararını açıklamasından sonra,Beşiktaş'a ve Çarşı grubuna gönül veren taraftarlar 30 milyon aşkın aktif kullanıcıya hitap eden ve günde güne eklenen kişilerle Dünya'nın en çok ziyaret edilen sanal alemin sosyal paylaşım sitesi Facebook'a da yansıdı.

Birkaç gün içinde Facebook'ta oluşturulan "Çarşı Kapanmasın" gruplarına binlerce kişi üye olarak Çarşı grubunun kapanması kararına tepkilerini dile getiriyorlar.

Sadece Beşiktaş taraftarının tepkisini çekmeyen kapatılma olayına Galatasaray, Fenerbahçe ve Türkiye de değişik takımları tutan yüzlerce taraftar, oluşturulan gruplara üye olarak Çarşının kapatılmasına tepkilerini dile getiriyor.

Fenerbahçeli bir kullanıcı, "Bir Fenerli olarak çarsının kapatılmasına kesinlikle karsıyım.İnşallah birileri tekrar tasın altına elini koyar ve yeni sezona Çarsı ile birlikte devam ederiz." dedi.

Galatasaray'ın, Ultraaslan grubu üyesi olduğunu belirten başka bir taraftar da "Ultraaslan grubu üyesi olduğum halde kesinlikle Çarşı'nın kapatılmasına karşıyım" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious