Çarşı grubu lideri konuştu

Çarşı grubu lideri konuştu .8603
  • Giriş : 07.09.2007 / 09:29:00

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'nın lideri Alen Markaryan iddialara cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'nın lideri Alen Markaryan ve arkadaşları, basın açıklaması yaparak, geçen cumartesi günü Beşiktaşlı bir taraftarın silahla öldürülmesi olayının tamamen kişisel husumetten kaynaklandığını ileri sürdü.

Alen Markaryan, son dönemde acı bir olay yaşadıklarını belirterek, ''Bunun üzüntüsü içindeyiz. Ama kimse bırakmıyor ki üzüntümüzü yaşayalım. Aslı astarı olmayan iddialarla olayı başka yerlere çekmeye çalışıyorlar. Açıkçası Beşiktaş düşmanlığı yapıyorlar. Bugüne kadar açıklama yapmamamızın nedeni, acımızın büyük olmasındandır'' dedi.

Olayın bedava bilet ile ilgisinin olmadığını savunan Markaryan, ''Ferdi, benim tribündeki yardımcımın en yakın arkadaşıydı. Olay iki kişi arasındaki husumetten kaynaklandı. Bilet olayı yoktur. Biz iki kişiyi içeri alabilmek için müdüriyete yalvar yakar oluyoruz. Müdüriyet orada, sorabilirsiniz. Biletix orada... Fazla bilet mi basıyor Biletix o zaman?'' şeklinde konuştu.

Alen Markaryan, olayın ayrıca, Futbol takımı genel menajeri Sinan Engin aleyhine sezon başında açılan pankartlara bağlanmaya çalışıldığını dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

''Pankart açıldığında zaten rahmetli arkadaşımız orada yoktu. O gün maça ikinci yarıda gelmişti. Pankart ile ne alakası var? O maçtan sonra Zürih, Gaziantepspor ve Kasımpaşa maçları geçti. Tribünlerde hiç böyle olay yaşanmadı. Bu, maç haricinde olan bir olay. Zaten biz maçtayken olmuş bir olay. Olayı yapan diğer kişiler de tribünde olan kişilerdi, onların da hayatı karardı. Zaten bu olayın bilet veya pankart için olmadığını emniyet de biliyor. Ama Beşiktaş düşmanlığı yapılıyor, devamlı Çarşı'yı bu işlerin içine çekmeye çalışıyorlar.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious