Çarşı kendine karşı

Çarşı kendine karşı .18799
  • Giriş : 06.09.2007 / 09:51:00

Beşiktaş’ın taraftar grubu ’Çarşı’ takımına 90 dakika boyunca verdiği desteği kadar, sosyal konulara duyarlılığı olmakla da bilindi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Onlar, tezahüratlarla, açtıkları pankartlarla hep örnek oldular, hep konuşuldular. Taa ki 1 hafta öncesinde iki grup arasında çıkan silahlı kavgaya kadar.

Beşiktaş-Kayserispor arasında oynanan maçtan sonra çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı. Bu olay Beşiktaş’ın duyarlı taraftarı ’Çarşı’ya hiç yakışmadı ve yakıştırılmadı

BEŞİKTAŞ’IN KALBİ

Çarşı Grubu’ndan konuştuğumuz Murat isimli taraftar, "Bundan sonra Çarşı’da bölünmeler olabilir mi?" sorumuza şöyle cevap verdi: "Kapalı tribün bir kalp gibidir. O kalpten kimse çıkmaz istemez. Herkes kapalıya, Çarşı’ya gitmek ister. Asıl tribün kapalıdır. Gerisi sadece figüranlardır. Belli bir zaman sonra her şey normale döner. Tribünde Cihat Aktaş öldürüldü. Ondan sonra bilet gelmedi. Herkes kapılarda kaldı. Ama belli bir zaman sonra medyanın da unuttuğu gibi herkes unutur, her şey eskiye döner. "

Bu tür çekişmelerin her tribünde olabileceğini anlatan Murat, "Ferdi ağabey Çarşı’nın içinden gelen bir vatandaş. Tribünde de ismi olan, lafı dinlenen bir insan. Genelde bu tür olaylar her tribünde olur. Herkesin kendi tayfası vardı. Çıkan kavga, kendi aralarındaki bir husumetten kaynaklanıyor ama, Sinan Engin pankartı da olaylara tuz biber ekti diye duydum. Olayın meydana geldiği yerin hemen yakınındaki Abbasağa parkı da Çarşı’nın toplanma yeridir" diye konuştu.

Rantın ispatı birahaneler

Çarşı Grubu’nun yaklaşık 20 yıldır var olduğunu belirten bir kişi de "O zamanlar grubun rantla mantla işi yoktu. Herkes menfaat peşine düşmüş. Gencecik bir insan daha hayatını kaybetti. Suçlu yönetimdir. Her kulüpte olduğu gibi bedava bilet dağıtma işi burada da var. İspat isteyenler Beşiktaş Kazan Birahanesi, Mecidiyeköy Stat Birahanesi’nin önüne gidip, bilet satın alarak bu rantın nasıl döndüğünü gözleriyle görebilir" dedi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious