Casey, Barzani'yle görüştü

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Irak'taki çok uluslu askeri birliklerin Amerikalı komutanı Genaral George W. Casey, bugün öğle saatlerinde IKDP başkanı Mesud Barzani ile bir görüşme yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Artan terör olayları sonrası Türkiye'nin Kuzey Irak'ta olası bir askeri operasyon için hazırlık yaptığı haberleri konuşulurken Irak'taki çok uluslu askeri birliklerin Amerikalı komutanı Genaral George W. Casey, bugün öğle saatlerinde Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP) başkanı Mesud Barzani ile bir görüşme yaptı.
Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) karargahında program dışı gerçekleşen ve yaklaşık bir saat süren görüşmede Mesud Barzani ile Genaral Casey'nin Türkiye'nin Kuzey Irak'a olası askeri operasyon hazırlıklarını masaya yatırdıkları düşünülüyor.

Görüşmenin ikici bölümünde, IKYB Genel Sekreter yardımcısı Noşirvan Mustafa, Kürdistan Bölge Başkan yardımcısı Kosret Resul Ali ve Kürdistan Peşmerge İşlerinden sorumlu bakan Zaim Ali de toplantıya katıldı.

Bu görüşmede de Kürt bölgesindeki siyasi gelişmeler, Türkiye'nin PKK hasasiyeti, sınırların güvenliği, bölgesel iç güvenlik konularının görüşüldüğü öğrenildi.

Türkiye'nin Kuzey Irak'a olası bir askeri müdahalesine karşı olan ABD'nin Irak'taki en üst düzey komutanı Casey'in bu aksam saatlerinde Barzani ile bir görüşme daha yapabileceği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious