Castro, Chavez'in radyo programını aradı

  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

Küba’nın hasta Devlet Başkanı Fidel Castro, Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez ile, bir radyo programında telefonla görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Chavez’in, halka seslendiği "Merhaba Başkan" adlı haftalık radyo programını arayan Castro, Chavez’e "Sevgili dostum, nasılsınız?" diye seslendi.

Chavez’in "Sesini duymak ve iyi olduğunu bilmek bizim için ne mutluluk!" demesi üzerine Castro, Chavez’in radyo programını dinlediğini belirterek "kendisini daha güçlü hissettiğini" söyledi.

Castro, "Evet, iyileşiyorum, kendimi daha güçlü ve çalışmaya daha fazla vakti olan biri gibi hissediyorum, çünkü yeniden öğrenci oldum" dedi.

Geçen yıl haziran ayında geçirdiği bağırsak ameliyatından sonra sağlık durumu hakkında çok fazla bilgi edinilemeyen Küba lideri, "Herkesten sabırlı, sakin ve mutlu olmasını istiyorum. Ülke ilerliyor ve önemli olan da bu" diye konuştu.

27 Temmuz 2006’da bağırsak ameliyatı geçiren ve 4 gün sonra görevini geçici

olarak kardeşi Raul Castro’ya devreden 80 yaşındaki Fidel Castro’nun son olarak 31 Ocakta çekilen görüntülerinde sağlık durumunun son görüntülerine göre iyiye gittiği görülüyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious