Castro: Bush ölümüm için emir verdi

  • Giriş : 29.05.2007 / 09:12:00

Castro, Bush'un kendisinin ölmesini istediğini ve bunun için emir verdiğini ileri sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Küba lideri Fidel Castro, Irak'taki savaşla ile ilgili yazılı açıklamasında, ''Ben Bush'un öldürülmesini istediği ilk kişi değilim, son da olmayacağım'' ifadesini kullandı.

Fidel Castro, Bush'un önemli bir kişiye yaptığı, ABD'nin Küba siyasetiyle ilgili bir açıklamasında, ''Ben sert bir devlet başkanıyım ve tek istediğim Castro'nun ölümü'' ifadesini kullandığını iddia etti, ancak Bush'un bu sözü nerede ve kime söylediğini belirtmedi.

''Düşünceleri öldüremezsiniz'' başlığını kullanan Castro, açıklamasında ''Bu mükemmel sözleri size adıyorum sayın Bush'' dedi.

Kendi kendine, Bush'a Irak'ta yas tutulmasını sürdürmek için bir yılda verilecek 100 milyar dolarla neler yapılabileceğini, kaç doktor yetiştirilebileceğini sorduğunu belirten Castro, ''Bu parayla şu an tıbbi yardım alamayan 2 milyar insanı tedavi edebilecek 999 bin 990 doktor yetiştirilebileceğini'' ifade etti.

80 yaşındaki Castro, geçen yıl 21 Temmuzda ağır bir bağırsak ameliyatı geçirmiş, devlet başkanlığı yetkisini vekaleten Dışişleri Bakanı Raul Castro'ya devretmişti.

Küba'nın 48 yıllık komünist lideri Castro, 29 Nisanda tüm yetkileri yeniden devralmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious