Castro'nun iyileşme süreci iyi gidiyor

  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Küba Parlamento Başkanı Ricardo Alarcon, 6 aydır iktidardan uzakta bulunan Küba lideri Fidel Castro'nun geçirdiği ameliyat sonrasında nekahet döneminin iyi gittiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alarcon, edebiyat ödülleri dağıtımı töreninde yabancı basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Castro, ülkenin başında olmaya devam ediyor. Bu, nekahet döneminin iyi gitmesi için doktorlar tarafından ortaya koyulan, disiplinli biçimde bazı zorunlulukların dayatıldığı bir süreç" dedi ve Castro'nun işbaşı yapmasının ameliyat sonrası dönemdeki gelişmelere bağlı olduğunu belirtti.

Parlamento Başkanı, "Ciddi bir hükümet ve Fidel Castro gibi ciddi insanlar söz konusu olduğunda, kimse davranışlarını dedikoducu kadınların spekülasyonları üzerine belirlemez" dedi.

80 yaşındaki Castro, 27 Temmuzda bağırsak ameliyatı geçirdi. 4 gün sonra görevi geçici olarak kardeşi Raul Castro'ya devretti. 1959'daki devrimden sonra ilk kez 6 ay iktidardan uzak kalan Castro, bu 6 ay içinde halk ya da kamera önüne çıkmadı. Bu da sağlığı hakkındaki söylentilerin çoğalmasına yol açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious