Çatalca'daki yangın 3 gündür söndürülemedi

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Çatalca'da geçtiğimiz günlerde elyaf fabrikasının deposunda başlayan yangın, 3 gün geçmesine rağmen yer yer alevli şekilde yanmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aralıksız olarak çalışan itfaiye erlerine fabrika çalışanlarıda yardım ediyor. Çatalca Belediyesi'nin araçlarının da yangına müdahelesine rağmen fabrika içinde bulunan elyaflar içten içe yanıyor. Bazı yerlerde ise itfaiye erleri alevlerle mücadele ediyor. Olay yerine takviye olarak çok sayıda itfaiye grubu çağrıldı. Polis ekiplerinin de güvenlik altında tuttuğu fabrikada çok sayıda ambulans hazır bekletiliyor.

Fabrika çalışanları yangının, üzerinden 3 gün geçmesine ramen söndürülemediğini söyleyerek, "Fabrikanın bazı yerlerine ulaşamadık. Yanan elyaflar bir türlü sönmek bilmiyor. Aralıksız 24 saat çalışıyoruz" diye konuştu. Yangın yerine gelen Çatalca Belediye Başkanı İsmail İp, belediye olarak ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. İp, "Ateş düştüğü yeri yakar. Ama bunu da arzu etmemekle beraber cana gelmemiş mala gelmiş. Burada büyük bir yangın var. İtfaiye erleri yangını söndürmek için ellerinden geleni yapıyor. Çalışmalar devam ediyor. Biz de belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz" diye konuştu.

Çatalca'da geçtiğimiz günlerde Ferhatpaşa Mevkii'nde bulunan Salteks Tekstil Sanayii'ne ait keçe ve elyaf fabrikasında, işçilerin yemekhanede bulunduğu sırada fabrikanın depo kısmında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıkmıştı. Alevlere teslim olan fabrikayı söndürmek için çok sayıda İtfaiye grubu çalışmıştı. Yangının çıktığı gün sabah saatlerinde alevler kontrol altına alınmıştı. Büyük çapta maddi hasara neden olan yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious