Çatıda çıkan yangın paniğe neden oldu

  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

Fatih'te, 3 katlı bir binanın çatı katında çıkan yangın paniğe neden olurken, eşyaları kül olan ev sahibi kadın oğluna sarılarak uzun süre ağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İtfaiye ekibi yangın yerine hatalı park eden bir araç nedeniyle geç ulaşırken, bir itfaiyeci de söndürme çalışması sırasında hafif şekilde yaralandı.

Sofular Mahallesi İmam Bayıldı Sokak üzerinde bulunan 3 katlı binanın üst katında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Mehmet Yıldırım'a ait evde çıkan yangın kısa sürede büyürken, alevler tüm daireyi ve çatıyı sardı. Mahalle sakinleri evde Gaye Yıldırım ve 3 çocuğunun mahsur kaldığını sanırken, bir süre sonra evde kimsenin olmadığı anlaşıldı. Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri, hatalı park eden bir araç nedeniyle adrese geç ulaştı. Park halindeki aracın sahibi bulunamayınca, yol kenarındaki demir dubalar yerinden sökülerek araçlar içeri girdi. Yanan daireye birkaç yönden müdahale eden itfaiye ekibi, kısa sürede yangını kontrol altına aldı.

Çocuklarını okula götüren ve bu yüzden evde bulunmadığı öğrenilen evsahibi Gaye Yıldırım, evinden yükselen dumanlara bakarak gözyaşları döktü.Küçük oğluna sarılan kadın "Benim herşeyim yandı. Ben şimdi ne yapacağım" diyerek ağladı. Gözüyaşlı anneyi çevresindeki komşuları sakinleştirdi. Yangına müdahale eden bir Ümit Yalçınkaya isimli itfaiye eri ise söndürme çalışması sırasında elinden hafif şekilde yaralandı. Yaralı itfaiyeciye olay yerindeki ambulansta müdahale edildi.

Bu arada itfaiyenin olay yerine girememesine neden olan otomobil, çekici yardımıyla yol üzerinden kaldırıldı. Otomobili vatandaşların yardımıyla itekleyerek kenara çeken zabıta, daha sonra aracı çekiciyle kaldırarak otoparka götürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious