Çatışma yok, mayınlı tuzak var

Çatışma yok, mayınlı tuzak var.8292
  • Giriş : 04.06.2009 / 17:44:00

Genelkurmay, Şırnak'ta bir güvenlik görevlisinin şehit olduğu, 3 güvenlik görevlisinin de yaralandığı olayın, teröristlerce tuzaklanan mayının patlaması sonucu meydana geldiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bölücü terör örgütüyle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Şırnak'ın dağlık arazi kesiminde bugün saat 12.00 sıralarında bölücü terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanan mayının patlaması sonucu bir güvenlik görevlisi şehit oldu, 3 güvenlik görevlisi yaralandı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesi dağlık arazi kesiminde de dün saat 16.30 sıralarında görevden dönen güvenlik güçlerine bir grup terör örgütü mensubu tarafından uzun namlulu silah ve roketatarlarla ateş açıldı. Güvenlik güçlerince anında karşılık verilmesi üzerine teröristler ateşi keserek kaçtı.

Dün ayrıca, Çukurca'da terör örgütü mensuplarına ait, 1 adet Kanas keskin nişancı tüfeği, 3 adet şarjör, 13 adet RPG-7 roketi, 22 adet RPG-7 roket sevk fişeği, 200 adet makineli tüfek fişeği ve 345 kilogram gıda maddesi ele geçirildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi dağlık arazi kesiminde de teröristlerce tuzaklanan 2 adet patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.

Önceki gün Şırnak'ın Uludere ilçesinde yol yapım çalışmalarını yürüten özel bir firmaya ait 3 adet iş makinesi, bölücü terör örgütü mensupları tarafından kundaklandı.

Güvenlik güçleri, Hakkari'nin Çukurca ilçesi dağlık arazi kesiminde önceki gün buldukları bir adet patlayıcı madde düzeneğini de imha etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*