Çatışmada öldürülen terörist ailesini de riske attı

Çatışmada öldürülen terörist ailesini de riske attı.12079
  • Giriş : 25.01.2008 / 11:12:00

Gaziantep'te polisle çatışan Mehmet Polat ile oğlunun öldürülen ele geçirildiği operasyonun ayrıntıları da tek tek ortaya çıkmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

El Kaide'nin Afganistan'daki silahlı eylemlerine de katıldığı belirlenen Mehmet Polat'ın eşi Latife Polat ile kızları 17 yaşındaki F. Z. Polat, 14 yaşındaki N. Polat ile 12 yaşında R. Polat'ın, evin kuşatılması sırasında evde oldukları anlaşıldı.
'Teslim ol' çağrısına oğlu ve akrabasıyla birlikte ateşle karşılık veren Mehmet Polat'ın yanında eşi ve küçük çocukların bulunması, canlı kalkan olarak kullanılabileceğini düşünen özel harekat timi kadın ve çocukların hayatını tehlikeye atmamak için daha dikkatli davranmaya zorlandı.
Hücre evi ablukaya alan polis, saat 13.00'e kadar kadın ve 3 kızının serbest bırakılması için Mehmet Polat ile pazarlık yaptı. İçeri girmek isteyen polislere zaman zaman otomatik silahlarla ateş açan Mehmet Polat, ancak öğlen saatlerinde eşi ve 3 kızını serbest bıraktı.
Teröristlerin ailesi koruma altına alındı. Polis daha sonra Polat'a teslim olması için 1 saat süre verdi. Bu süre içerisinde de teslim olmayınca, saat 14.00 sıralarında eve gaz bombaları atarak baskın yaptı. Mehmet Polat, teslim olmamak için direnince oğlu ile birlikte kendi sonunu hazırlamış oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious