Çatışmalar sürüyor! PKK'lılar Şırnak'ta çembere alındı

Çatışmalar sürüyor! PKK'lılar Şırnak'ta çembere alındı.12059
  • Giriş : 04.11.2007 / 17:38:00

Bölgede çatışmalar sürerken, teröristlere ait silah ve patlayıcılar ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Irak sınırındaki Habur Sınır Kapısı’nın karşısında bulunan peşmerge denetimindeki Halil İbrahim Sınır Kapısı'na inen 2 helikopter bir süre sınırda uçuş yaptıktan sonra uzaklaştı.

Şırnak'ın İdil İlçesi Gabar Dağı eteklerindeki Cehennem Deresi Mevkii ile Uludere İlçesi kırsal kesiminde teröristlerle yönelik operasyon yapan güvenlik güçleri bu sabah ‘Sıcak temas' sağladı. Cehennem Deresi bölgesindeki Yarbaşı Köyü yakınlarında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 2 terörist öldürüldü. Çatışma aralıklarla gün boyu devam etti. Askeri kaynaklar çatışmada sonucunun arazi arama- tarama faaliyetlerinden sonra belli olacağını belirtti.

Kuzey Irak sınırındaki Şırnak'taki Gabar ve Uludere İlçesi'nin kırsal kesiminde bu sabah başlayan çatışmaya Kobra tipi helikopterler de destek vererek teröristlerin kaçış yollarını bombaladı.

Şırnak’ın dağlık arazi kesiminde yapılan arama tarama faaliyetlerinde teröristlere ait tuzaklanmış anti tank mayını, tuzaklanmış el bombası, tuzaklanmış 2 lav mühimmatı ve içinde 2 kilo C-4 plastik patlayıcı madde kullanılarak hazırlanan düzeneği, anti tank mayını, 3 roketatar mühimmatı, 4 el bombası, 1500 BKC fişeği, bir adet lav, bir adet dürbün ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nin dağlık arazi kesiminde çıkan çatışmada 1 terörist ölü olarak ele geçirilirken, bölgede operasyonun sürdüğü belirtildi.

SINIRDAKİ ABD HELİKOPTERLERİ

Gabar Dağı'nda çatışmalar sürerken Türkiye- Irak sınırına gelen ABD'ye ait iki Sikorsky helikopter Habur Gümrük Kapısı'nın karşısında bulunan Halil İbrahim Sınır Kapısı'na iniş yaptı. Yaklaşık 30 dakika burada kalan helikopterler kısa bir süre sınır boyunda uçuş yaptıktan sonra Kuzey Irak'ın iç kesimlerine giderek gözlerden kayboldu.

HAİN SALDIRI PÜSKÜRTÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Şırnak'ın Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde arama ve tarama faaliyeti icra eden güvenlik güçlerine, bir grup terörist tarafından dün saat 04.45'te uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Saldırıya güvenlik güçleri tarafından derhal karşılık verildi ve teröristlerin kaçış istikametleri destek silahları ile ateş altına alındı. Bölgede yapılan arama ve taramada teröristlere ait 8 adet el bombası ele geçirildi.

Güvenlik güçleri dün ayrıca, Şırnak'ın Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde teröristler tarafından 2 ayrı bölgede tuzaklanan 2 adet patlayıcı madde düzeneği ile birlikte muhtelif yaşam malzemesi, Van'ın Erciş ilçesi dağlık arazi kesiminde ise teröristler tarafından tuzaklanan bir adet patlayıcı madde düzeneği buldu. Bulunan patlayıcı madde düzenekleri imha edildi.

Van'ın Başkale ilçesi dağlık arazi kesiminde de dün teröristlere ait muhtelif cins ilaç ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious