Çatlak seslere aldırış etmeyin!

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

DYP lideri Ağar: "Türkiye'nin AB'ye girmesi konusunda çatlak sesler çıkaranlara aldırış etmeyin" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğru Yol Partisi(DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, çeşitli temas ve açılışlarda bulunmak üzere Burdur'a geldi.

Burdur Ticaret Borsası'nın açılışında konuşan Mehmet Ağar, çiftçinin zor durumda olduğunu söyleyerek, "Memleketimizin her santimini terimizle sulamadan bize oturmak ve uyumak haramdır." dedi.

DYP Genel Başkanı Ağar ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Ticaret Borsası'na ait yeni binanın açılışını yapmak için özel bir uçakla Burdur'a geldi.

Süleyman Demirel Havalimanı'nda ayrılan ikiliden Hisarcıklıoğlu Vali Rasih Özbek'in makamına gitti. Bir süre sonra havalimanından ayrılan Ağar'ın Valiliğe gidişi ise tam bir komedi haline geldi. Ağar'ın aracı kendisine eşlik edecek olan trafik ekiplerini son sürat solladı.

Bölge trafik ekibinin 'Sayın misafir çok hızlı gidiyor, biz arkadan takip ediyoruz" şeklindeki anonsu planları değiştirdi. Bir süre sonra Ağar'ın koruması, Valiliğe gitmeyeceklerini, partinin il binasını ziyaret edileceğini açıkladı.

Burdur Emniyet güçleri bu açıklama ile aldıkları tedbirleri değiştirerek parti binası önüne yöneldi. Ancak kısa bir süre sonra Ağar'ın koruması kararın yeniden değiştiğini söyleyerek, açılışı yapılacak olan borsa binasına gidileceğini aktardı.

Emniyet mensupları yeni karar ile tekrar düzenlerini değiştirdi. Yol güzergahı değişen Ağar bir kez daha karar değiştirdi. Ağar'ın Vali Rasih Özbek'i makamında ziyaret edeceği açıklandı.

Ağar'a kortejlik eden trafik ekibi valiliğe yaklaştıklarını anons ettiğinde merkezden yapılan başka bir anons bu kadarı da olmaz dedirtti. Ağar'ın koruması merkeze valiliğe geçilmeyeceğine dair bir bilgi daha verdi. Kısa zamanda gerçekleşen değişimler yüzünden şok olan emniyet güçleri, Ağar'ın son kararı ile rahatladı. Ağar kararsız kaldığı valiliği ziyaret programını gerçekleştirdi.

Sonunda valilik makamına çıkan Mehmet Ağar, eskiden tanıdığı Vali Özbek ile kısa bir sohbet etti. Daha önceden makama gelen Hisarcıklıoğlu ile Ağar Vali Özbek ile yaklaşık beş dakika kadar görüştükten sonra Ticaret Borsası binasına geçti.

Açılış törenine Ağar ve Hisarcıklıoğlu'nun yanı sıra AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ile Mehmet Alp, CHP Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, DYP eski Burdur Milletvekili Ahmet Sayın, Burdur, Isparta, Muğla ve Antalya'nın ticaret oda ve borsa başkanları katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Burdur Ticaret Borsası Başkanı Baki Varol, 99'da yapımına başlanan bina hakkında bilgi verdi.

Törene birçok partiden çok sayıda protokol üyesinin katılmasından memnuniyetini bildiren Varol, "Burdurlu bundan sonra işbirliği içinde daha fazla kalkınacak, çiftçisine daha iyi imkânlar sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

Rifat Hisarcıklıoğlu yaptığı kısa konuşmanın bir bölümünü Mehmet Ağar'ı övmeye ayırdı. Erzurum'un kayak merkezi haline gelmesinde Ağar'ın çok önemli rol oynadığını aktaran Hisarcıklıoğlu, tören sırasında da kendisi ile samimi görüntüler verdi.

Türkiye'de artık sorunların çözümü noktasında mazeret kabul edilemeyeceğini söyleyen Ağar, çiftçinin çok zor günler geçirdiğini aktardı.

Anadolu'yu alın teri ve gözyaşları ile sulayarak cennetten bir köşe haline gelen çiftçinin görmezden gelinemeyeceğini söyleyen Ağar, hiçbir ürünün değerince satılamadığını bildirerek, 'Sandık yakındır' dedi.

AB süreci konusuna da değinen Ağar, "Birilerinin ettiği laflar hiç kimsenin moralini bozmasın. Türkiye AB'ye hak ettiği şekilde girecektir. Zaten bizim onlara olan ihtiyacımızın daha fazlası onların bize ihtiyacı var. Bu konudaki çatlak seslerin önemi yok. Türkiye hukuk ve bürokrasinin egemen olduğu daha güzel günlere kavuşacaktır." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious