Çatlı'yı Ergenekon öldürdü

Çatlı'yı Ergenekon öldürdü.7791
  • Giriş : 21.10.2008 / 11:20:00

Susurluk Skandalı'nın Özel Timcilerinden Ayhan Çarkın Abdullah Çatlı'nın Ergenekon örgütü tarafından öldürüldüğünü ileri sürdü ve "Terörle mücadelede 1000 kişi öldürdüm" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski Özel harekat polisi, Susurluk davası hükümlüsü Ayhan Çarkın suskunluğunu dün televizyonda yayınlanan Arena programında bozdu...

Susurluk kazasının Ergenekon"u aydınlatan bir lamba olduğunu öne süren Çarkın, “Terörle mücadele sırasında 1000 kişi öldürmüş olabilirim” dedi.

Abdullah Çatlı"nın da Ergenekon örgütünce öldürüldüğünü iddia eden Çarkın ayrıca Uğur Dündar için de "ölüm emri" verildiğini, ancak Çatlı"nın buna karşı çıktığını açıkladı.

Ergenekon bağlantısı

Çarkın, Uğur Dündar'ın "Çatlı"nın sonunu Ergenekon mu hazırladı?" şeklindeki sorusunu da şöyle yanıtladı: "Evet... Çatlı"nın mert bir insan olduğunu anladılar ve onu öldürdüler. Büyük bir açık yüreklilikle kullanıldığımızı da itiraf ediyorum. Kullanıldığımızı, kazanın olduğu sırada fark ettik ama hep sustuk."

Gözünüzü açın uyarısı

Çarkın meslektaşlarına da bir uyarıda bulundu: “Gözlerini açsınlar ve sivil unsurların dik duruşunu izlesinler. Türk Cumhuriyeti"ni savunacak zihniyetin karşılarında durduklarına inansınlar. Başkalarının sözlerine alet olmasınlar.”

Özel Harekat eski polisi Oğuz Yorulmaz"ın annesinin söyledikleriyle bire bir örtüşen sözler dile getiren Ayhan Çarkın, “Terörle mücadele sırasında 1000 kişi öldürmüş olabilirim” dedi.

Yorulmaz"ın annesi ne demişti?

Özel harekatçı Oğuz Yorulmaz"ın annesi Nurhan Yorulmaz da oğlunun devlet tarafından kullanıldığını itiraf emişti: “Devlet tüm faili meçhul cinayetleri oğlum ve arkadaşlarına işletti. Ergenekon"da sadece paşalar değil siyasetçiler de var. Ben evladımı devlete memur verdim, çeteci vermedim. Ortalama 93-94 kişiyi öldürmüşler.”

RADİKAL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*