Cavcav'a hapis yolu göründü

Cavcav'a hapis yolu göründü .9286
  • Giriş : 10.09.2007 / 16:38:00

Atatürk Orman Çiftliği üzerindeki arazide yaptırdığı spor tesisleri yüzünden uzun süreden beri “idare” ile sıkıntı yaşayan G.Birliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’a hapis yolu göründü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Savcılığa ifade veren Cavcav hapis cezası ihtimalini duyunca şok oldu.

Cavcav şunları söyledi: “Benim 30 yıldır futbola ne katkılarda bulunduğunu bilen bilir. Böyle birşey olur mu? Spora yatırım yapıp Türkiye’nin en modern tesislerinden birini ortaya çıkarıyoruz. Sonra ne hallere düşüyoruz. Yazıktır, günahtır, ayıptır. Heykelimi dikmişlerdi tesislerin içine. Şimdi hapse girersem kafes içinde bir heykel daha diksinler. Altına da ’spora hizmet etti hapse girerek ödüllendirildi’ diye yazsınlar. Çok üzgünüm.”

ANKARAGÜCÜ DE DERTLİ

CAVCAV tesisler için yaşanan sıkıntı ile ilgili olarak kısa bir süre önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüş ve ilgilenme sözü almıştı. Bu arada Yenimahalle Belediyesi tarafından tesislerine yıkım kararı çıkan A.Gücü cephesi de durumu endişeyle takip ediyor. Avukat Serdar Özersin “Bu iş 1995’teki protokolle Tarım Bakanlığı’ndan, GSG Müdürlüğü’ne oradan da spor tesisi yapılmak üzere kulübe verilmiş bir alan sözkonusu. Belediye yıkım kararı alıyor, ama tek bir mahkeme kararı yok” dedi. Özersin aynı şekilde sorun yaşayan G.Birliği’ne de yazı gönderilmediğine işaret ederek, “Kim ne yapmak istiyor, bilemiyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious