Cavcav'dan sert eleştiri

Cavcav'dan sert eleştiri.9286
  • Giriş : 06.12.2007 / 16:26:00

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Cavcav, Nuri Albayrak'ı sert bir dille eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, ''Nuri Albayrak başarısızlığını, Futbol camiasına ve kuruluşlarına yüklemesin'' dedi.

Cavcav, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'ın bugün bazı gazetelerde yer alan demecinde açıkladığı, şahsı ve kulübü ilgili düşüncelerini esefle ve şaşkınlıkla karşıladığını söyledi.

''Sayın Albayrak benim bildiğim, efendi, dürüst, bugüne kadar inandığım, güvendiğim insandı'' diyen Cavcav, şunları söyledi: ''Federasyon seçimleri sırasında Haluk Ulusoy'a oy vermedik. Kulüpler Birliği kararını hiçe sayarak kendisi Federasyon Başkanı Ulusoy'un yanında yer aldı. Demek ki, Haluk Ulusoy'a oy vererek, Federasyon başkanından beklentisi olduğu imajını ortaya koymuş oldu. Haluk Ulusoy'un başkan olunca, adaletli ve dürüstçe tutum ve davranışlarla hareket etmesinden mütevellit, şimdi Ulusoy'a karşı cephe aldı.

Sayın Albayrak, bugün de kendi başarısızlığını, namusuyla dürüstçe hareket eden Federasyon Başkanı Sayın Haluk Ulusoy'a bağlaması ve ona saldırmasını doğru bulmuyorum.'' Cavcav, farklı kazanabilecekleri Trabzonspor maçında sahadan 1-0'lık galibiyetle ayrılmalarında bile, yenilginin faturasını hakeme yükleyen Albayrak'ın bu sözlerini de eleştirerek, ''Sayın Albayrak'ın, bu yenilgiyi başarılı yönetim gösteren hakeme yüklemesini kendisine yakıştıramadım. Üstüne üstlük şimdi de, ligin bitmesine uzun bir süre varken, 'İlhan Cavcav'ın takımı küme düşmeyle karşı karşıya' söyleminde bulunuyor. Ancak, Albayrak üzülmesin. Gençlerbirliği Spor Kulübü küme düşmek bir yana, inşallah ligde en iyi yere yükselecektir. Gençlerbirliği, Cumhuriyet'le yaşıt, şanlı geçmişi olan güzide bir kulüptür. Bu tür gerçek dışı beyanların hiç kimseye fayda getirmeyeceğini Sayın Albayrak'a üzülerek bildiririm'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious