Cavit Çağlar davasına red!

  • Giriş : 09.06.2006 / 00:00:00

Usulsüz kredi vererek İnterbank'ı dolandırdıkları iddiasıyla 13 sanığın yargılandığı dava, bankanın eski sahibi Cavit Çağlar yönünden reddedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemsi'nde görülen 13 sanığın yargılandığı "Dolandırıcılık" davasında mahkeme heyeti kararını açıkladı. Yönetim Kurulu üyelerini usülsuz kredi vermeleri için azmettirdiği öne sürülen Cavit Çağlar hakkında, daha önce aynı suçtan yargılama yapıldığı ve bu davanın karara bağlandığı belirtildi. Mahkeme, tekrar niteliğinde olduğunu gerekçe göstererek Çağlar yönünden davanın reddine karar verdi.

Davanın diğer sanıkları Erman Yerdelen, Memduh Yaşa, Teoman Koman, Şerif Ercan, Çetin Ersarı, Osman Kayışoğlu, Ali Sedat Ünal, İzzet Reha Poroy, Mahmut Nedim ölçer, Yeşim Hattat, Şükrü Esat Erkuş ve Osman Oy hakkında ise "Dolandırıcılık" suçunu işlemedikleri gerekçesiyle beraat kararı verildi.

Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen İnterbank'ın dolandırılmasına ilşkin 34 sanıklı davada sanıklar Cavit Çağlar, oğlu Mustafa Çağlar, Şenol Şankaya ve Ergun Evcil, 3'er yıl hapis 400'er bin YTL para cezasına çarptırıllmıştı. Daha sonra verilen bu cezalar, indirim nedenleri gözönünde bulundurularak 1 yıl 15'er gün hapis ve 138 bin 800'er YTL para cezasına çarptırılmalarına karar verdi. Mahkeme heyeti, diğer 31 sanık hakkında da 8'er ay hapis ve 17 bin 300'er YTL para cezası vermişti. Heyet, "Tüm sanıkların sabıkasız oluşları ve işledikleri suçtan pişman olmaları"nı gözönünde bulundurarak haklarındaki hapis cezalarını "Koşulsuz" ertelemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious