Cavit Çağlar'a, 1 yıl 15 gün hapis cezası

  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

İnterbank’ın içini boşaltığı iddiasıyla yargılanan Devlet eski Bakanı ve işadamı Cavit Çağlar, 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Çağlar’ın bu cezası yeni TCK’nın 158-J maddesi gereğince ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

1997 yılında İnterbank’ı, kurduğu paravan şirketlerle içini boşalttığı idiasıyla devleti 85 milyon YTL zarara uğrattığı iddiasıyla yargılanan eski Devlet Bakanı ve işadamı Cavit Çağlar, oğlu Mustafa Çağlar, yeğeni Şenol Şenkaya ile çalışanlarından Ergun Evci ile 36 sanığın yargılanmasına Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya TMSF avukatları ile 36 sanıktan 14’ü katılırken, tutuksuz sanıklardan Cavit Çağlar, oğlu Mustafa Çağlar, yeğeni Şenol Şenkaya katılmadı.

Sanık avukatları, davanın zaman aşımına uğradığı gerekçesiyle ertelenmesini, ceza verilmesi halinde ise 3’te 2’lik indirime gidilmesi konusunda talepte bulundu. Sanık avukatlarını dinleyen mahkeme heyeti, Cavit Çağlar, oğlu Mustafa Çağlar, yeğeni Şenol Şenkaya ve çalışanlardan Ergun Evci’nin 1 yıl 15 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına, diğer sanıkların ise 8 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Mahkeme heyeti, verilen bu cezaların yeni TCK’nın 158-J maddesi gereğince erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious