Çay bedeli ödeme takvimi belli oldu

Çay bedeli ödeme takvimi belli oldu.21653
  • Giriş : 11.07.2009 / 12:05:00

ÇAYKUR Genel Müdürlüğünün 2009 yılı yaş çay kampanyasının birinci sürgününde, Mayıs ayında aldığı yaş çayın bedelini 20 Temmuz'dan sonra ödemeye başlayacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 15 Mayısta başlanılan 2009 yılı yaş çay kampanyası birinci sürgününün Haziran ayı sonu itibariyle tamamlandığı belirtildi.

Birinci sürgünde ÇAYKUR olarak 190 bin ton yaş çay alımının planlandığı, ancak bu miktarın aşılarak 203 bin ton civarında alım gerçekleştirildiğinin kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''İlk sürgünde Mayıs ayında alınan yaş çay bedelleri 70 milyon lira olarak tahakkuk etti. Tahakkuk eden bu miktarın müstahsillerimize ödenmesi için gerekli çalışmalar devam etmektedir. 20 Temmuz tarihinden sonra ilk sürgünde Mayıs ayının yaş çay bedellerinin ödemesini başlatmayı planlamaktayız. Haziran ayında alınan yaş çay bedeli ise daha sonra ödenecek.''

Açıklamada, ikinci sürgün yaş çay alımlarına ise 1 Temmuz itibariyle başlanıldığı, 10 Temmuz itibariyle 25 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirildiği bildirilerek, ikinci sürgün yaş çay alım miktarının ÇAYKUR tarafından 200 bin ton olarak planlandığı, ancak birinci sürgünde olduğu gibi ikinci sürgünde de bunun üzerinde bir alımın gerçekleşeceğinin beklendiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*