Çay kaşığı ile otomobil çalanlar yakalandı

Çay kaşığı ile otomobil çalanlar yakalandı.15213
  • Giriş : 07.03.2008 / 17:54:00

Konya'da çay kaşığı ve tornavidayla kapısını açarak otomobil çaldıkları öne sürülen 2 kişi suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaklaşık 1 ay önce ceza evinden çıktıkları öğrenilen şahıslardan birinin 19, diğerinin 14 sabıkası bulunduğu bildirildi.

İddiaya göre, otomobili çalınan bir kişinin polise ihbar etmesi üzerine harekete geçen Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Ceza evinden yaklaşık 1 ay önce çıkan şüpheli Şaban B.'nin (20) otomobil hırsızlığından sabıka kaydı bulunduğu bilgisine ulaşan polis, şahsı 1 ay boyunca takibe aldı. Polis, gece saatlerinde Şaban B.'yi bir otomobilin kapısını açmaya çalışırken suçüstü yakaladı. Aynı gece bir otomobilin kapısını açtıktan sonra çaldığı otomobille kaçmaya çalışan Gökhan Ü. (28) polis tarafından yakalandı.

Otomobil hırsızlığı konusunda uzmanlaştığı bildirilen şüphelilerin 10 saniye gibi kısa süre içinde bir otomobilin kapısını açıp, çalıştırabildiği öğrenildi.

Şahısların, bugüne kadar 5 otomobilin kapılarını çay kaşığı ve tornavidayla açarak çaldıkları ifade edildi. Şüphelilerin, çaldıkları otomobillerle 3 farklı iş yerinden toplam 10 bin YTL değerinde sigara ve elektrik kablosu çaldıkları kaydedildi.

Gökhan Ü.'nün hırsızlık suçundan 19 sabıkası bulunduğu, Şaban B.'nin ise kapkaç ve hırsızlık suçundan sabıkasının bulunduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious