Çay parası için müşterisini öldürdü

Çay parası için müşterisini öldürdü.10065
  • Giriş : 12.11.2007 / 17:48:00

Samsun’un merkeze bağlı Başalan Köyü’nde, çay parasını ödemeyen müşterisi Yaşar Demirkaya'yı (35) öldüren Muhsin Gökçek'in (18) yargılanmasına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gökçek savunmasında, “1 yıldır çay parası ödemiyordu. 500 YTL borcu vardı. İsteyince de bana küfür etti. Onu korkutmak için ateş ettim. Yaralandı üzerime gelince de bıçakladım. Çok pişmanım” dedi.

Başalan Köyü’nde 3 ay önce meydana gelen olayda, köyde kahve işleten Muhsin Gökçek çıkan tartışmada müşterisi Yaşar Demirkaya’yı önce tabancayla vurmuş, ardında 9 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hapis istemiyle yargılanan Gökçek, bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Gökçek, savunmasında, “Olay akşamı Yaşar abi kahveye gelip, oyun kağıdı istedi. Ben de ‘1 yıldır çay parası ödemiyorsun. Önce borcunu öde sonra sana kağıt veririm’ dedim. Ardından ocağa gelip ‘Beni arkadaşlarımın yanında neden rezil ediyorsun’ diyerek küfür etti. Kendisini uyardım. Ama küfür etmeye devam etti. Elini beline atınca silah çıkaracak sandım ve ben tabancamı çekerek ateş ettim. Yaralanmasına rağmen üzerime doğru gelince bu kez de bıçakladım” dedi. Yaklaşık 500 YTL çay parası için katil olduğunu söyleyen Muhsin Gökçek, olaydan dolayı çok pişman olduğunu söyledi. Mahkeme heyeti, gelmeyen tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious