Çay saatleri ‘A la Turka’ ile keyiflenecek

  • Giriş : 06.06.2006 / 00:00:00

Türk damak tadına uygun lezzetleri ve yenilikçi fikirleri harmanlayan Frito Lay, bu defa pazara sunduğu yeni markası A la Turca Keyf ile farklı bir kategori oluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye’ye özgü lezzetleri atıştırmalıklara dönüştüren A la Turca markası yeni bir kategori ile damak tadını bilenlerin karşısına çıktı. Geleneksel lezzetlerin farklı bir dokunuşla buluştuğu yeni ‘A la Turca Keyf’ serisi, çerez ve atıştırmalık kategorisine yeni bir yaklaşımın örneği oldu. Frito Lay Türkiye Pazarlama Direktörü Meltem Özeker, A la Turca’nın oluşturulmasında Türkiye’ye özgü lezzet zenginliklerinden ilham alındığından bahsediyor. Kıymalı börek, peynirli gözleme, elmalı tarçınlı kurabiye lezzetlerinin de Türk tüketicisinin beğenisine sunulduğunu ifade eden Özeker, A la Turca Keyf’in, özgün çeşitlerinin yanı sıra buğdaydan gelen lezzeti, dolgunluğu ve gevrekliği ile de tadının vazgeçilmez olduğunu dile getiriyor.

Ağızda dağılan tadıyla sevilerek tüketilen A la Turca Keyf’in Kıymalı Börek, Peynirli Gözleme ve Elmalı Tarçınlı Kurabiye çeşitleri; 50, 90 ve 175 gramlık boyları ile raflarda yerini aldı bile.

Frito Lay Türkiye Pazarlama Direktörü Özeker, yeni kategori ve markaları ile başarı kazanacaklarına inandıklarını belirterek şunları kaydetti: “A la Turca Keyf ile sadece yeni bir markayı değil, yepyeni bir kategoriyi de aynı anda lanse ediyoruz. Yerel lezzetleri yenilikçi fikirler ile harmanlayarak başarı öyküleri yazmaya alışığız. 2003 yılında tüketicilerin karşısına çıkan Doritos A la Turca Türkiye’den sonra 7 ülkede de tüketicilerle buluşarak başarısını kanıtladı. Yolculuğuna A la Turca olarak devam edecek olan markamızın Keyf serisiyle de başarılı olacağını biliyoruz çünkü bu ürünümüzü de tüketici beklentileri doğrultusunda geliştirdik ve tüketici onayını aldık. A la Turca Keyf, cips ve bisküvi/kraker arasında konumlandırılmış premium bir ürün. A la Turca Keyf ile atıştırmalık ürünlerde satışlarımızı 2006’da artırmayı hedefliyoruz.”

İşte Ala Turca Keyf kendi starı!

A la Turca Keyf, ürün performansı kadar farklı reklâm kampanyasıyla da ilgi çektiğini sözlerine ekleyen Özeker, ‘Sana çay demlesem gelir misin?’ sloganı ile gösterime giren kampanyalarının, Türkiye’yi A la Turca’nın yeni yıldızı Ali Turca ile tanıştırdığına dikkatleri çekti.

Reklâm kampanyasının A la Turca Keyf ve Ali Turca’nın sürprizleriyle devam edeceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious