Çaycı MSN ile sipariş alıyor

  • Giriş : 13.06.2006 / 00:00:00

Kütahya'da bir iş hanında faaliyet gösteren çay ocağı işletmecisi, kendi alanında bir teknoloji devrimi başlatarak çay siparişlerini internet yoluyla MSN üzerinden almaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyafon sisteminin sürekli bozulması nedeniyle verim alamadığını söyleyen Dağ, çözümü internette bulduğunu belirterek, "İş hanında bulunan müşterilerimin büyük bölümünde bilgisayar ve internet bağlantısı var. Müşterilerimizden gelen yoğun talep doğrultusunda biz de çay ocağına bir bilgisayar aldık ve internet bağlantısı kurduk. Birçok müşterimiz böylelikle çay siparişlerini Messenger (MSN) programı üzerinden vermeye başladı. Bu sayede müşteri ile çay ocağı arasındaki iletişimsizlik sorununu ortadan kaldırarak daha hızlı hizmet vermeye başladık." şeklinde konuştu.

Tüm dünyada da yaygın olarak kullanılan MSN mesaj sistemine kayıtlı 65 müşterisi olduğunu söyledi. Dağ, bilgisayarı olmayan az sayıdaki müşterisi için de diyafon sisteminin devam ettiğini sözlerine ekledi. Daha önce diyafondaki seslerin anlaşılamaması nedeniyle çoğu zaman yanlış siparişler aldıklarını anlatan Dağ, ''Bu yanlış anlama yüzünden müşterilerin haklı tepkisiyle karşılaşıyorduk. Şimdi ise yazılı mesaj sayesinde hatasız çalışıyoruz. Artık modern çağın şartlarına uygun bir çay dağıtım hizmeti verdiğimiz için müşterilerimiz de memnun oluyor." ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious