Çayın da dondurmasını yaptılar

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Çay İşletmeleri Kurumu (ÇAYKUR) Genel Müdürlüğü, çaylı dondurma yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce, Rize'de özel bir işletme ile yaptıkları ortak çalışma sonucunda deneme amaçlı naneli yeşil çaylı ve siyah çaylı dondurma ürettiklerini söyledi. 'Kakaolu vanilyalı dondurma varsa çaylı dondurma da olabilir' düşüncesi ile bir çalışma başlattıklarını ifade eden Yüce, özel bir şirketle birlikte başlattıkları çalışmalar neticesinde naneli yeşil çaylı ve siyah çaylı dondurmanın deneme üretimlerini tamamladıklarını belirtti. Yüce, 19. Uluslararası Rize Çay ve Turizm Festivali nedeniyle ilk kez bugün piyasaya sürdükleri çaylı dondurma hakkındaki ilk izlenimlerin oldukça olumlu olduğunu dile getirdi.

Çayın vitamin ve mineral yönden çok zengin olduğuna işaret eden Yüce, çayın harareti alma özelliği ile çaylı dondurmanın dondurma sektöründe aranan bir ürün olabileceğini dile getirdi. Yüce, deneme üretimini yaptıkları çaylı dondurmanın talebe göre seri üretiminin yapılabileceğini sözlerine ekledi.

İşletme Müdürü ve dondurma ustası Dursun Ali Erbaş, ürünün tanıtımı için festival kapsamında ilk gün bedava dağıttıklarını söyledi. çaylı dondurmanın yapılışı ile ilgili 'meslek sırrı' diyerek bilgi vermeyen Erbaş, "Tadı ve tüketimi çok iyi. Her mevsim en fazla tükettiğimiz içecek olan çayın dondurmasının da yapılabileceği fikriyle iyi bir ürün ortaya çıktı. Çaylı dondurma, diğer dondurma türleri gibi su ihtiyacı hissettirmeyeceği gibi harareti de düşürüyor. Tüketicinin beğeneceğini ümit ediyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious