Çaykur Rizespor, teknik adam Arıca ile sözleşme imzaladı

Çaykur Rizespor, teknik adam Arıca ile sözleşme imzaladı.30349
  • Giriş : 01.02.2008 / 16:15:00

Çaykur Rizespor, teknik direktör Erdoğan Arıca ile sözleşme imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çaykur Rizespor'da teknik direktör Susiç'in görevine son verilmesinin ardından görüşme yapılan teknik adam Erdoğan Arıca ile sezon sonuna kadar sözleşme imzalandı.

Mehmet Cengiz Tesislerinde, düzenlenen törende sözleşme imzalayan teknik direktör Erdoğan Arıca, kendisine yapılan teklif sonucunda hiç tereddüt etmeden kabul ettiğini belirterek, "Bu görevi bana verdikleri için, sayın başkanımıza ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum" dedi.

Çaykur Rizespor'da görev aldığı ilk dönemden fazla bahsetmek istemedeğini kaydeden Erdoğan Arıca, "O dönem Rizespor'un hiçbir şeye ihtiyacı yoktu. Ben o dönemde teknik direktörlük değil ağabeylik yaptım. Çünkü teknik direktöre ihtiyaç yoktu. Ama bu dönem çok farklı. Bu dönem Çaykur Rizespor'u istenilen çizgiye götürmek için geldik. Bulunduğu bölgeden kesinlikle yukarda olması gereken bir ekip, bunda hiç kuşkum yok. " diye ifade etti.

Rizesporda en önemli unsurun, taraftarın takımına güvenmesi olduğunu vurgulayan teknik adam Arıca, "Eğer bunu oyuncular hissederse sorun kalmaz. Taraftarımıza çok büyük iş düşüyor. Sonuna kadar takımı desteklemeliler. Bizde teknik heyet ve yönetim kurulu olarak gereken her şeyi yapacağız. Rizespor'un en büyük ve dışardan görünen sorunu top rakipte iken iyi Futbol takımı değiliz, bunu düzeltirsek sorun kalmayacak. Coşkulu, arzulu, hisli ve savaşan bir Futbol takımı oluşturma içinde olacağız. Tabi bu önce futbolcularla sonra bizle gerçekleşecek. Ama hiç kuşkum yok ve son derece umutluyum. " açıklamasında bulundu.

Arıca ayrıca, laf olsun diye transfer yapmayacaklarını ve Rizespor'un lig için yeterli olduğu ve sadece oyuncularda varolan potansiyeli daha çok dışarı çıkarmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Kulüp Futbol Şube sorumlusu Yılmaz Zehiroğlu ise, takıma ikinci defe hoca olarak gelen teknik adam Erdoğan Arıca'nın, Çaykur Rizespor'a hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Taraftara ve futbolcuya bundan sonra büyük iş düstüğünü belirten Futbol Şube sorumlusu Zehiroğlu, " Biz elimizden geleni yaptık. Bundan sonra da yapacağız. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece, Rizesporumuz isteğimiz yere gelecektir. Bundan hiçbir kimsenin şüphesi olmasın. Tabi bu arada başkanımız Abdülkadir Çakır'ında hastalanması söz konusu oldu. Buna rağmen Beşiktaş maçına gelip yerini alacaktır. buradan geçmiş olsun dileklerinde bulunuyoruz." diye ifade etti.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious