Çeber davasında görüntüler izlenecek

Çeber davasında görüntüler izlenecek.12294
  • Giriş : 23.01.2009 / 17:21:00

Engin Çeber davasında mahkeme kritik bir karara imza atıyor. Mahkemede cezaevinin güvenlik kamerası görüntülerini izleme kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Engin Çeber'in, Metris Cezaevi'nde ''işkence'' ve ''kötü muamele'' sonucu ölümüne ilişkin haklarında dava açılan 60 kamu görevlisinden duruşmaya gelmeyen 13 polisin zorla getirilmesine karar verildi.

Bakırköy 14. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın bugünkü duruşmasına, tutuklu yargılanan ve olay tarihinde Metris Cezaevi İkinci Müdürü olan Fuat Karaosmanoğlu ve infaz koruma memurları Sebahattin Apaydın, Murat Çise, Sami Ergazi, Nihat Kızılkaya, Yavuz Uzun getirildi. Bu kişilerin dışında bazı tutuksuz sanıklar ile Engin Çeber'in babası Ali Tekin, kız kardeşi Şerife Çeber de duruşmada hazır bulundu. Sanıklar arasında bulunan 13 polis ise duruşmaya gelmedi.

Bazı sanıklar ile müştekilerin ifadesinin alınmasının ardından duruşmaya kısa süre ara verildi. Daha sonra ara kararı açıklayan Mahkeme Heyeti, duruşmaya gelmeyen sanık 13 polisin zorla getirilmesine karar verdi.

Çeber'in tutuklu olarak kaldığı Metris Cezaevi'ndeki güvenlik kamerası görüntülerinin de duruşma salonunda, LCD ekranda izlenmesine hükmeden Heyet, bir sonraki duruşmayı 4 Mart 2009'a bıraktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*