Cehaletlerinin kurbanı oldular

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

Keçiören'de üç gün önce çok dar ve penceresi olmayan banyoya şofben taktıran çift cehaletlerinin kurbanı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Keçiören Uyanış Mahallesi 26. Sokak Numara 24'de bulunan gecekonduda ikamet eden İskender ve Satı Erca çifti çocuklarına banyo yaptırdıktan sonra kendileri banyoya girdi. Sabah okula gitmek için uyanan ilkokula yeni başlayan evin 7 yaşındaki kızı Gülcihan Erca, anne ve babasının banyodan çıkmadığını görünce yan komşuları Hatice Dönmez'e durumu bildirdi.

Gecekonduya gelen Hatice Dönmez, banyonun kapısını açmaya çalıştı ancak bunda başarılı olamayınca çevreden yardım istedi. Banyonun kapısını kırarak içeri giren komşular, içerde Erca çifttinin cansız bedeniyle karşılaştı.

Üç gün önce takılan şofbenden zehirlendikleri öğrenilen çifttin olay yerine gelen akrabaları fenalık geçirdi. Anne ve babaları zehirlenerek ölen Gülcihan Erca ve hiç bir şeyden haberi olmayan 1,5 yaşındaki Poyraz Erca komşuları tarafından evden uzaklaştırıldı. Çocukları evine götüren komşu kadın çocuklarına ait elbiseleri üşümesin diye anne ve babası ölen Gülcihan ile Poyraz'a giydirdi.

Komşuları tarafından üzerleri giydirilen çocuklar balkondan evlerine gelip giden kalabalığı izleyerek anne ve babalarına ne olduğunu anlamaya çalıştı. Erca çiftini ölü bulan Hatice Dönmez, ''Şofbeni yeni taktırmışlardı. Sabah çocuk gelip bana anne ve babasının banyodan çıkmadığını söyledi. Eve gittim kapıyı zorladım açamadım. Komşulardan yardım istedim. Sonra beraber kapıyı kırarak açtık. Banyo musluğu halen açıktı. Ortalığı su basmıştı. Musluğu kapattık. Banyoya girdiğimizde gördüğüm manzaradan sonra bayıldım. Sadece cansız yerde yatan bedenleri gördüm. Başka bir yeş hatırlamıyorum. '' dedi.

Savcılığın talimatı doğrultusunda olay yerine gelen sıhhı tesisatçı, banyonun çok dar ve havasız olduğunu yetkililere anlatarak, zehirlenmenin bundan kaynaklandığını söyledi.

Yapılan incelemelerin ardından Erca çifttinin cesetleri yakınlarının gözyaşları arasında battaniyelere sarılı olarak Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Zehirlenmenin yaşandığı banyonun yaklaşık 1,5 metrekare olduğu ve havalandırılmasının bulunmadığı tespit edildi. Banyoda pencere bulunmazken, gecekondunun bacalarının da yağmur girmemesi için poşetlerle kapatılmış olduğu görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious