'Cehenneme odun taşıyanlar vebalini ödeyecek'

'Cehenneme odun taşıyanlar vebalini ödeyecek'.10890
  • Giriş : 27.02.2006 / 00:00:00

Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, Irak'ta yaşanan katliamlara gizli de olsa odun taşıyanların vebalde olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İlahiyatçı profesör Yaşar Nuri Öztürk yaklaşık bir yıl önce kurduğu partisinin il teşkilatlarını gezmeye devam ediyor. Öğlen saatlerinde Isparta teşkilat binasının açılışını yapan Öztürk, daha sonra Burdur'a geldi. Parti kurulduktan yaklaşık bir ay sonra açılan Burdur teşkilatında partililer ile buluşan Öztürk'ü yaklaşık 50 kişi karşıladı.

AK Parti Hükümeti'nin icraatlarını eleştiren Öztürk, halkın tüm kesimlerinin perişan halde yaşamaya çalıştığını savunarak, buna gökten inen bir felaketin neden olmadığını vurguladı. Siyaset partilerinin hepsinin geçmişleri takip ettiğini ve onlara sığındığını dile getiren Öztürk, "Bizim geçmişimiz yok, yepyeni ve dosdoğruyuz. Türkiye üzerine oynanan oyunları hem hukukçu, hem din adamı, hem de siyasetçi olarak çok iyi biliyorum. Türkiye ilk seçimde bizi başa getirip kötü gidişe dur demelidir. Eski anaların yeni danalarına oy vermeyin." diye konuştu.

Şu anda erken seçim yapılmasının sadece ekonomik zarar olacağını dile getiren Öztürk, Deniz Baykal boş yere bağırıp çağırdığını bildirdi. Erken seçimi AK Parti'nin istemesi gerektiğini aktaran Öztürk, CHP'nin bu şartlar altında seçimden başarısızlıkla çıkacağının altını çizdi.

Son zamanlardaki polis intiharları konusunda da görüş bildiren Öztürk, Türkiye'nin kitlesel intiharlara doğru gittiğini ifade etti. Türkiye'nin kaynaklarının dış mihraklar tarafından yenildiğini söyleyen Yaşar Nuri Öztürk, "Polis, memur ve esnaf kendi pastasından yeterince hisse alamazsa bu sonuçlar doğaldır." dedi.

Bir tek kişinin bile burnunun kanamadığı Irak'a giren Amerika'nın şimdi orayı cehenneme döndürdüğünü hatırlatan Yaşar Nuri Öztürk, "Bu cehenneme odun taşıyanlar Allah'a ve tarihe hesap verecekler. Bu odunun gizliden taşınması vebali ortadan kaldırmaz. İktidara gelmeden önce Amerika'dan icazet alan kişilerin onların ABD aleyhine iş yapması düşünülemezdi." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious