Cehennem'in kapısına kadar peşindeyim!

  • Giriş : 19.08.2006 / 00:00:00

CHP İzmir İl Başkanı Selçuk Ayhan, Milliyet gazetesinin Milliyet Ege ilavesinde kendisi hakkında yayınlanan "Bu da CHP'nin Ali Dibo'su" başlıklı habere sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ismarlama ve hayal mahsulü balon haber yapıldığını, kendisi ve ailesinin onur ve şerefiyle oynandığını belirten Ayhan, "Bu haberi yapanlarla öbür dünyaya kadar, Cehennem'in nizamiyesine kadar peşindeyim. Eğer öbür dünyada yapabileceğim bir şey varsa orada da yapacağım. Kimsenin, kimsenin onuru ve gururuyla oynamaya hakkı yoktur. Çıkacak imzasının arkasında duracak, gölge olmayacak. Doğan Medya Grubu'nun arkasına sığınmayacak." dedi.

İzmir İl Başkanlığında konu hakkında bir basın toplantısı düzenleyen CHP İzmir İl Başkanı Selçuk Ayhan, çıkan haberde ortağı olduğu Onursan Ltd. Şti'nin yol kenarlarına koruyucu nitelikteki kaldırım demirlerini, CHP'nin ağırlığını kullanılarak aldığının iddia edildiğini aktardı. Bu ifadelerin gerçeği yansıtmadığını belirten İl Başkanı, makine mühendisi olduğunu, 1979 yılından buyana Onursan Demir olarak işletme çalıştırdığını, 1984 yılından buyana da Ltd. Şti. ünvanıyla faaliyet gösterdiklerini anlattı.

Ayhan, İzmir eski Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura dönemi başta olmak üzere birçok belediye başkanı döneminde hakkıyla ihale aldığını kaydetti. Örneklerle yaptığı işleri ve aldığı çeşitli ihaleleri gösteren Ayhan, bütün bunlara rağmen sadece önünün kesilmek istenildiğini ve bu nedenle bir gazetecinin kendisi hakkında haber yaptığını söyledi. Ayhan, "yapılan haberin hiç de hoş olmadığını, son günlerde AK Parti'de yaşanan bir skandala benzetilerek, "Bu da CHP'nin Ali Dibo'su" denilerek, kendisinin onur ve şerefiyle oynandığını dile getirdi.

Haberi yapan kişilerin kendisiyle kişisel problemleri bulunduğunu, bu nedenle bu tarz bir haber yaptığını savunan Selçuk Ayhan, "Türkiye'nin en önemli medya grubunun arkasına sığınmayacak. Ben yazdım diyecek, çıkacağız televiyon kanalında tartışacağız. İzmir kamuoyu beni mahkum etsin o zaman istifa ederim. Ama karşıma çıkacak. Benimle kişisel bir problemi varsa bunu açıklayacak. Ben biliyorum olduğunu da, çıkıp o cesareti gösterecek. Eğer kişisel bir sorunu yoksa kimler adını bunu yaptığını öğrenmek istiyorum, bu da benim haber alma hakkım. Arkasında hangi güçler olduğunu öğrenmek istiyorum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious