'Çek ellerini üzerimden ulan!'

'Çek ellerini üzerimden ulan!'.16919
  • Giriş : 08.03.2009 / 22:20:00

Kayserispor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmanın ikinci yarısı, Tolunay Kafas ile Roberto Carlos'un atışmasına sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Roberto Carlos'un yerde kaldığı bir pozisyonun ardından Bünyamin Gezer faulü verdi. Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Tolunay Kafkas bu karara büyük tepki gösterdi. Bu sırada Roberto Carlos, Kafkas'ın yanına geldi ve sakin olması yönünde samimi bir uyarıda bulundu. Ancak Kafkas bu yaklaşıma çok sert cevap verdi ve gerginlik çıktı.

Kafkas, Carlos'un koluna uzattığı eli, "Çek elini ulan" diyerek sert bir şekilde itince gerginlik iyice tırmandı. Bu sırada Carlos'un konuşması üzerine Kafkas Brezilyalı futbolcuya uzanmak için hamle yaptı ama maçın hakemleri araya girdi. Bu sırada Mehmet Topuz Carlos'un yakasından tutarak itti.. İkili arasındaki gerginlik Bünyamin Gezer'in uyarısı üzerine sona erdi.

Carlos, Kafkas ile yaşadığı gergin anları maç sonunda şu sözlerle anlattı: "Ben hocaya maça o anda daha fazla ateş koymamasını söyledim, çünkü teknik direktörler örnek olmalılardır, aslında sahada olan sahada kalır. Hoca sahadaki futbolcularına kızgınsa bunu karşı takımın futbolcularından çıkarmamalıdır. İsmini dahi bilmiyordum siz söyleyene kadar, hocalar örnek olmalıdır ama yaptıkları örnek davranışlar değildi. Açıkçası bu kadar sinirli tavrını anlayamadım, çünkü benim yanlış tavrım yoktu. Özellikle şampiyonluğa bile oynamayan bir ekibin teknik direktörünün bana böyle bir tavırla gelmesi beni şaşırtı ve üzdü."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*