Çek Polis heyetinden, Aksaray'a ziyaret

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Çek Cumhuriyeti Holesov Polis Okulu Heyeti, Aksaray Polis Okulu'nu ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis Meslek Yüksek Okulu birinci sınıf öğrencileri, Çek Heyeti için 'Kapkaç Olayına Polisin Müdahalesi ve Yapması Gereken' konulu bir tatbikat yaptı. Tatbikatta iki polis öğrencisi kapkaççı, bir bayan öğrenci ise mağdur rolünü oynadı. Sokakta yürüyen bir bayanın çantasını kapkaç yapan kişilere polisin müdahalesini ve sonrasında yapılması gerekenleri, polis adayları başarılı bir şekilde yerine getirdi.

Çek heyeti ise başarılı buldukları tatbikat hakkında okul yetkililerinden bilgi istedi. Avrupa'daki polis okullarından daha iyi eğitimler verildiğini belirten Holesov Polis Koleji Müdürü Josef Silpoch, "Gezdiğimiz yerlerdeki okullardaki eğitimler Avrupa'daki okullardan kat be kat daha iyi" dedi.

Aksaray Polis Meslek Yüksekokulu hakkında bilgi veren Okul Müdürü Naci Uğur, okul hakkında Çek heyetine bilgi verdi. Uğur, polislerin suç unsurlarını önleme ve müdahalede pratik ve uygulamalı bir şekilde öğretildiğini söyledi. Dr Josef Silpoch, Aksaray'da görecekleri ve öğrenecekleri bilgileri kendi okullarındakilerle karşılaştırarak, hangi düzeyde olacaklarını kıyaslayacağı için mutlu olduğunu kaydetti.

Çek heyetine verilen bilgilerden sonra Holesov Polis Koleji Müdürü Dr Josef Silpoch, Aksaray Polis Meslek Yüksekokulu'nun şeref defterini imzalayarak, görüşlerini yazdı. Her iki taraf daha sonra birbirlerine okullarını simgeleyen hediyeleri birbirlerine sundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious