Çek senet operasyonunda 7 kişi tutuklandı

Çek senet operasyonunda 7 kişi tutuklandı.12926
  • Giriş : 30.05.2008 / 22:08:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde ''örgütlü çek ve senet tahsilatı yaptıkları'' iddiasıyla gözaltına alınan 10 zanlıdan 7'si, sevkedildikleri adliyede tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Alanya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği tarafından yapılan operasyon sonucu, örgüt kurarak çek ve senet tahsilatı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve adliyeye sevkedilen V.Ş., D.K., M.K., M.K., A.Ş., S.S. ve A.A. tutuklandı.

3 ay süren izlemenin ardından yapılan operasyon sonucu, örgüt kurarak çek ve senet tahsilatı yaptıkları öne sürülen 2'si kadın 8 kişiden sorguları tamamlanan M.A. (34), F.S. (47) adlı kadınlarla M.H. (34) serbest bırakılmıştı. V.Ş. (26), D.K. (29), M.K. (32), M.K. (27) ve A.Ş.'nin (22) sorguları sonucu S.S. ve A.A. adlı 2 kişi daha gözaltına alınmıştı.

Savcılığın verdiği ek gözaltı süresinde sorguları tamamlanan 7 zanlı, ''örgütlü çek ve senet tahsilatı yaptıkları'' iddiasıyla adliyeye sevkedilmişlerdi.

Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 1 tabancayla çok sayıda mermi, türlü kişiler adına düzenlenmiş 60 senet, kimi bankalara ait çekler ve 10 gram esrar bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious