Çekim yeri sorunu Gani Müjde'yi çıldırttı

Çekim yeri sorunu Gani Müjde'yi çıldırttı.41884
  • Giriş : 02.05.2008 / 12:16:00

Ata Demirer'in oynadığı 'Osmanlı Cumhuriyetinin çekimleri eziyete dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başrollerini Ata Demirer ve Vildan Atasever’in paylaştığı ‘Osmanlı Cumhuriyeti’, önceki gün Sultanahmet’teki Atlı Meydan’da çekilecekti. Ancak yoğun trafik ve turist kalabalığı ekibin bu karardan vazgeçmesine neden oldu.

MORALLER BOZULDU

Daha sonra Balat’taki Fener İskelesi’nin yer aldığı alana giden ‘Osmanlı Cumhuriyeti’ ekibi, bu sefer de güvenlik görevlilerinin engeline katıldı. Bölgedeki güvenlik güçleri kendilerinden çekim için izin alınmadığını belirterek, çalışmayı engelledi. Bu gelişmeler set ekibinin moralini hayli bozdu. İstanbul’da film çekmenin zorluklarından sık sık dert yanan yönetmen Gani Müjde, önceki gün yaşananlarla ilgili şunları söyledi: “İzin verilmemesi gibi bir şey söz konusu değil. Sadece daha önce kafamda düşündüğüm şeylerin bugün doğru olmadığına karar verdim. Yaşanan karışıklıklar bununla ilgili.”

İLGİNÇ OLAYLAR

‘Osmanlı Cumhuriyeti’nin senaryosunu da yazan Müjde, yaşadıkları zorlukları şöyle anlattı: “Sultanahmet’te bir çevirme sahnemiz vardı. Aşırı yoğunluk ve turist kafileleri yüzünden çekemedik. Çok kalabalık olduğu için ancak sabah 6’da çekmek gerekiyor. Sokakta çekim yapıyoruz; adam ‘Burası benim garajımın önü’ diyor! Bir tek planı beş saatte bitirebildik. İnanılmaz ilginç olaylarla karşılaşıyoruz ama her şeye rağmen işimizi keyifle yapıyoruz.”

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious