Çekler karşılıksız çıktı

  • Giriş : 21.07.2006 / 00:00:00

Kayseri'de yüklü miktarda mal satın alan şirketlerin, mal karşılığı verdiği çeklerin karşılıksız çıkması üzerine jandarma ve polis ortak operasyon düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Faaliyet gösteren firma ve mağazalardan kanepe, oturma grubu, çelik kapı, baza, nevresim takımı gibi ev tekstilinden oluşan çok sayıda ürün alan 4 firma, malların karşılığında çek verdi. Çekleri alan firma ve mağaza sahipleri, çeklerin günündeki ödemelerin olmaması ve karşılıksız çıkması üzerine jandarma ve polise şikayette bulundu.

İlk etapta 8 kişinin şikayetçi olduğu 4 firmanın bugüne kadar 15'e yakın mağaza ve fabrikadan mal aldığı tespit edildi. Şikayetlerin üzerine jandarma ve polis ekiplerinin ortaklaşa firma ofislerine düzenlenen baskında, firmalara ait evraklara ve burada bulunan eşyalara el konuldu.

Firma kayıtlarını incelemeye alan polis, şimdiye kadar yapılan şikayetler doğrultusunda 4 firmanın trilyonları bulan dolandırıcılığı olduğunu tahmin ediyor. Aldıkları ürünleri şehir dışında pazarlayarak paraya çevirdikleri belirtilen 4 firmadaki 8 yetkili ifadeleri alınmak üzere gözaltına alındı.

Operasyonun 4-5 gün daha süreceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious