Celal Doğan, Federasyon delegeliğinden çıkartıldı

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Gaziantespor eski Başkanı Celal Doğan, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) delegeliğinden çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gaziantepspor Kulübü'nden yapılan açıklamada göre, Gaziantespor'u Türkiye Futbol Federasyonu delegeliğinde Başkan İbrahim Kızıl, Futbol Şube Sorumlusu Bülent Mamatoğlu, Asbaşkan Ömer Çelik, Genel Sekreter Sermet Atay ve TFF eski Asbaşkanı Ata Aksu temsil edecek.

3 Haziran'da genel kurula giden ve İbrahim Kızıl'ın başkanlığında yeni bir yönetim oluşturan Gaziantepspor, daha önce TFF delegeliğinde bulunan eski başkan Celal Doğan, Asım Atmaz ve Yavuz Sözmen'i delegelikten çıkardı.

Gaziantepspor'a 15 yıl gibi bir süre başkanlık yapan ve bir çok başarıların altına imza atan Celal Doğan'ın, TFF delegeliğinden çıkartılması kentte değişik yorumlara neden oldu. Bazı eski yöneticiler, Celal Doğan'ın delegelikten çıkartılmasının yanlış olduğunu ifade ederken, bazıları da 'ayıp' olarak yorumladı.

Bazı yöneticiler delege isminin verilmesinden önce Celal Doğan'ın görüşlerinin alınması gerektiğini belirterek, Türk futboluna büyük emek veren Celal Doğan'ın spor kamuoyuna karşı küçük düşürüldüğü iddasında bulunuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious