Celal Doğan'dan şok iddia!

  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

Gaziantepspor Kulübü eski Başkanı Celal Doğan, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'ndan istifa eden Aziz Yıldırım'ın, 119 milyon dolar borç bırakarak gittiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Celal Doğan, Türkiye'de borcu olmayan kulübün bulunmadığını, küme düşen Samsunspor'un bile 37 trilyon borcunun bulunduğunu kaydetti. Ankaragücü, Denizlispor ve diğer tüm takımların 20 trilyondan aşağı borçlarının olmadığını belirten Doğan, Gaziantepspor'un 7.5 trilyon borcunun çok olmadığını savundu.

Fenerbahçe'nin 119 milyon dolar borcuna karşılık gelir kaynaklarının bulunduğunu ifade eden Celal Doğan, "Fenerbahçe'nin her maçı 1.5 milyon dolar gelir getiriyor. Forma reklemlarından ve satışlarından yılda 30 milyon dolar geliri var. Ama bizim böyle bir şansımız yok" dedi.

Doğan, Gaziantepspor'un şuan elinde para edecek Sedat ile Tarık El Taib gibi futbolcuların bulunduğunu, bu iki futbolcunun doğru zamanda satılması durumunda 3 milyon dolar gelir elde edilebileceğini savundu. Ancak bu futbolcuların ve alt yapıdan gelecek genç oyuncuların iyi değerlendirilememesi durumunda Gaziantepspor'un geleceğinin karanlık olacağına işaret eden Doğan, mevcut yönetimin karalama edebiyatı yerine elini taşın altına koymasını istedi.

Galatasaray Kulübü'nün vergi borcunun 37 trilyon olduğunu öne süren Doğan, "Ben 14 yıllık görevimde 400 milyar vergi borcu bırakmışım. Yeni gelen yönetim 4 ayda 950 milyar vergi borcu yapmış. Bu nasıl oluyor peki?" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious