Celal Şengör'den tuhaf bir açıklama daha

Celal Şengör'den tuhaf bir açıklama daha  .13407
  • Giriş : 05.03.2008 / 13:55:00
  • Güncelleme : 05.03.2008 / 14:27:15

İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesi açılışında konuşan İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Celal Şengör, ilginç iddialarına bir yenisini daha ekledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üniversitenin Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapılan törende konuşan Şengür, "Yıllar önce de yobazlara şehit verdik, akıl düşmanlarına karşı İTÜ Türkiye'nin en sağlan kalelerinden birisidir." iddiasında bulundu.

Öğretim görevlileri, Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Abidin Ünal ve sanatçı Fazıl Say'ın da katıldığı törende, Türkiye'nin beyin takımını ve Türkiye Cumhuriyeti'ni İTÜ'lü mezunlar ve görevlilerden ibaret sayan Şengör, "İTÜ mezunlarının yarattığı hava pek çoklarını korkutuyor.'' tespitini yaptı. Şengör, "Ancak bugün aramızda bulunanları, ağabeylerini çekip alırsanız, geriye Türkiye Cumhuriyeti kalmaz. Onlar, yaptıklarıyla bu memleketi yarattı." şeklinde konuştu. Prof. Dr. Şengör, konuşmasının devamında, ''İTÜ, tarihinde iki rektörünü yobaz ayaklanmalarına şehit verdi. Akıl düşmanlarına karşı İTÜ, Türkiye'nin en sağlam kalelerinden biridir. Bugün ordumuzla iftihar ediyoruz. Onların içinde okudukları okullar bizim bağrımızdan çıkmıştır. Dolayısıyla Türkiye'nin en yüce müessesesinde bulunuyoruz.'' diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Fazıl Say'ı sahneye davet eden Şengör, ''Say, mesul bir Aydın, İTÜ'nün alamet-i farikasıdır. İTÜ durdukça Türkiye Cumhuriyeti duracaktır. Bunun aksini yapmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Sakın ha aklınıza başka bir şey gelmesin.'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious