Celaleddin Cerrah'ın tek üzüntüsü

Celaleddin Cerrah'ın tek üzüntüsü.9435
  • Giriş : 26.06.2009 / 14:03:00

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevinden Osmaniye Valiliği'ne atanan Celalettin Cerrah, İstanbul Valisi Muammer Güler'e veda ziyaretinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cerrah, İstanbul'a ve İstanbul halkına 6 yıl boyunca yaptığı hizmetlerden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ve Osmaniye Valiliği görevinin de büyük bir şeref olduğunu söyledi.

Celalettin Cerrah sabah saatlerinde İstanbul Valisi Muammer Güler'i makamına gelerek veda ziyaretinde bulundu. Vali Güler ve Cerrah, ikili görüşmelerinin ardından kameraların karşısına geçerek gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cerrah, yaklaşık 6,5 yıl süren görevi sırasında birçok operasyona imza attıklarını ve basının da desteğiyle operasyonun tüm Türkiye'de hatta Avrupa'da duyulduğunu dile getirdi.

Osmaniye Valiliği görevinin şerefli ve onurlu bir görev olduğunu ifade eden Cerrah, "İstanbul'a hizmet ettikten sonra valilik görevini yürütecek olmaktan şeref duyuyorum" diye konuştu.

Gazetecilerin, "Göreviniz boyunca hiç pişman olduğunuz bir karar aldınız mı?" şeklindeki sorusu üzerine Cerrah, "Hayır olmadı, ancak kızımı bu görevim boyunca ihmal ettim. O da bana sitemde bulunuyordu. Ancak bu görevin vatandaşlara hizmet olduğunu anlattım. Kızım da beni takdir etti ve boynuma sarıldı." cevabını verdi. Vali Güler ise yeni görevinden dolayı Cerrah'ı tebrik etti. "Her görevin kendine göre zorlukları vardır. Sayın Cerrah'ın görevini en iyi şekilde yapacağına inanıyorum. İstanbul'da yaptığı işler ortadadır. Sayın Çapkın'ın da yeni görevinde başarılı olacağına inanıyorum. Bu bir bayrak yarışıdır." Şeklinde konuştu.

Açıklamaların ardından, Vali Güler, Cerrah'a başarı plaketi ve İstanbul Valiliği'ni hatırlatacak el işi bir vazo hediye etti. Ziyaret sonrası valilik çıkışında kendisini bekleyen gazetecilerle de tokalaşan Cerrah, gazetecilerin tebriklerini kabul etti.

Öte yandan Vali Güler, ziyaret sonrası Özel ve Yabancı Orta Öğretim Okulları Sınavı'nda 52 öğrencinin tam puan aldığını ayrıca bu öğrencilerin 29'unun İstanbul'dan çıktığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*